Zegarek dla swojego partnera – jak go wybrać?

Znane jest stwierdzenie, że kobiety kupują oczami, jednak podczas wyboru zegarka dla swojego ukochanego, należy mieć na uwadze znacznie więcej rzeczy niż tylko sam wygląd. Chcąc sprawić bliskiej osobie jak najwięcej przyjemności, a także pożytku z prezentu, należy pamiętać, że nie ma zegarka uniwersalnego, więc zakup powinien być przemyślany, a kupująca powinna wziąć pod uwagę przede wszystkim to, czy obdarowana osoba miała z pożytek z prezentu.

Decydując się na sprezentowanie swojemu mężczyźnie zegarka, warto wziąć pod uwagę jego indywidualny styl. W przypadku tego rodzaju dodatków, nie mówimy o małym nakładzie finansowym, gdyż ma on służyć długi czas, być przede wszystkim funkcjonalnym elementem ubioru i przy tym nienagannie się prezentować. Warto rozejrzeć się wśród takich marek jak Tag Hehuer, czy Tissot.

Oczywiście, zegarek na prezent dla mężczyzny to wspaniała decyzja, ale należy pamiętać o kilku istotnych rzeczach, które wymienione zostały poniżej. Jeszcze przed samym zakupem, powinnyśmy zastanowić się nad stylem, jaki preferuje nasz twoj mężczyzna– oczywiście zegarki na skórzanym pasku będą zawsze wyglądać lepiej, dodając mu elegancji, ale może okazać się, iż lepszym wyborem byłby model elektroniczny. Warto wziąć to pod uwagę nim udamy się na zakupy. Na pewno szeroki wybór zegarków posiada np. marka Tissot. Warto tam poszukać inspiracji.

Zegarek automatyczny czy kwarcowy?

Podczas wyboru zegarka, niezwykle istotny jest wybór mechanizmu, który odpowiada za jego prawidłową pracę. Wśród najchętniej wybieranych oraz spotykanych modeli, natrafić możesz na zegarki kwarcowe oraz automatyczne – jaki więc wybrać? Podpowiadamy!

Zegarki automatyczne przypadną do gustu przede wszystkim panom, którzy nie lubią pamiętać o tym, aby każdego wieczoru nakręcić mechanizm i przygotować go do pracy kolejnego dnia. Meżczyźni ceniący sobie prezycję, dokładność, ale lubiący klasyczne mechanizmy będą zdecydowanie zadowoleni z takiego zegarka, gdyż ułatwi on ich życie, dodając przy tym elegancji oraz szyku.

Kwarcowy mechanizm to natomiast idealny prezent dla koneserów, lubujących się w elegancji, ale przede wszystkim ceniących sobie wytrzymałość oraz dokładność zegarka. W tym przypadku, decydując się na takie urządzenie na prezent powinniśmy wziąć pod uwagę ten fakt, aby źle nie trafić z wyborem i nie sprezentować drugiej osobie czegoś zupełnie nie w jej guście oraz stylu.

Koperta? Ale jaka?

Najczęściej spotykane są zegarki z kopertą okrągłą, prostokątną lub owalną i tutaj należy pamiętać o tym, iż jest to jeden z najistotniejszych elementów, gdyż to właśnie na nim znajduje się tarcza, gdzie sprawdzimy wszystkie najważniejsze informacje. Każdy typ koperty ma swoje plusy i minusy, głównie jednak chodzi tutaj o walory estetyczne, więc jeżeli znasz preferencje swojego mężczyny – masz ułatwioną sprawę. Warto podejrzeć na Instagramie co jest modne.

Zegarek męski na prezent nie powinien być wyborem przypadkowym, dlatego przed zakupem warto podpytać swojego partnera o jego preferencje. Taka rozmowa na pewno pomoże w wyborze koloru tarczy.

Oprócz wymienionych powyżej aspektów, warto wziąć pod uwagę także takie cechy jak wodoodporność oraz dodatkowe funkcje jak na przykład kalendarz czy możliwość zmiany strefy czasowej. Wybór zegarka nie jest łatwą rzeczą, jednak jeśli zdecydujesz się na sprawdzonego producenta, druga osoba na pewno będzie cieszyć się podarunkiem przez długie lata.

Niezależnie od tego, jakiego ostatecznie dokonamy wyboru, możemy być pewni, że nasz mężczyzna będzie zadowolony z takiego prezentu – idealnie dobrany zegarek potrafi podkreślić indywidualny styl oraz dodać elegancji podczas ważnych spotkań. Tego rodzaju podarunki są niezwykle cenne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *