Czy sukienka trapezowa to zawsze dobry wybór?

Sukienka to oczywiście najbardziej kobiecy element garderoby. Wśród wielu modeli znajduje się sukienka trapezowa, która większości kobiet kojarzy się ze słynną Twiggy. Jest to jedna z bardziej ponadczasowych sukienek, która – jak się okazuje – sprawdzi się bez względu na sylwetkę. Zobaczmy czym charakteryzuje się sukienka trapezowa i jak ją nosić, aby wyglądać naprawdę dobrze.

Jak wygląda sukienka trapezowa?

Sukienka trapezowa to sukienka, która ma kształt litery A. Charakteryzuje się stosunkowo wąską górą, a także linią, która rozszerza się ku dołowi. Tym samym przypomina ona trapez. Najbardziej klasyczne modele sukienek trapezowych nie mają wcięcia w talii i sięgają do połowy uda. Sukienka trapezowa to luźny krój, który sprawia, że jest to sukienka niezwykle wygodna i komfortowa. Panie cenią ją szczególnie za to, że nie opina brzucha. Co więcej, pozwala go skutecznie ukryć, zapewniając dobre samopoczucie.

Dla kogo odpowiednia jest sukienka trapezowa?

Jak wspomnieliśmy we wstępie, sukienka trapezowa jest uniwersalna i ponadczasowa. Dobrze wyglądają w niej kobiety bez względu na to, jaki noszą rozmiar. Po sukienkę trapezową mogą sięgnąć zarówno panie bardzo szczupłe, jak i te, które noszą większy rozmiar. To, że sukienka trapezowa rozszerza się ku dołowi sprawia, że świetnie maskuje ona wszystkie mankamenty sylwetki. Ukryje nie tylko wystający brzuszek, ale również brak talii i masywne uda. Warto pamiętać, że dzisiaj projektanci proponują sukienki trapezowe nieco dłuższe. Wśród nich znaleźć można nawet te, które kończą się na wysokości kolan. To właśnie takie sukienki trapezowe poleca się posiadaczkom nieco szerszych bioder oraz masywnych ud.

Kiedy sprawdzi się sukienka trapezowa?

Sukienka trapezowa jest sukienką uniwersalną. Oznacza to, że nosić można ją bez względu na okazję, a także porę roku. Wystarczy postawić jedynie na odpowiedni kolor, dodatki i tkaninę, aby stworzyć stylizację idealną. W sezonie letnim warto postawić na sukienkę trapezową, która uszyta została z takich lekkich tkanin, jak len, jedwab czy bawełna. Zimą zdecydowanie lepszym wyborem będzie sukienka trapezowa z takich materiałów, jak dżersej czy dzianina.

Sukienka trapezowa to jest niezwykle dziewczęca. Dodaje kobiecego uroku, lekkości i klasy. Każda kobieta – bez względu na sylwetkę – powinna mieć w swojej szafie przynajmniej jedną sukienkę trapezową. Pozwoli ona na wyczarowanie stylizacji idealnej na każdą okazję.