Najlepsze kolory dla letnich stylizacji paznokci

Efektowny manicure stanowi dopełnienie wakacyjnych kreacji i dodatków zakładanych na ręce. W każdym sezonie modne są jednak inne kombinacje kolorystyczne. Warto wiedzieć, jaki lakier wybrać, chcąc nawiązać do obowiązujących trendów.

Zieleń

Kolor ten symbolizuje wiosnę, jednak styliści postanowili wykorzystać jego konotacje z naturą. Zielony oznacza bowiem piękno przyrody, a różnorodne wariacje barwy odzwierciedlają bogactwo flory. Lakiery hybrydowe w tym kolorze są świetnym rozwiązaniem dla osób, lubiących nietypowe rozwiązania. W tym sezonie zieleń modna jest w różnorodnych kombinacjach. Można więc zdecydować się na połączenie wielu odcieni koloru w ramach jednego zabiegu kosmetycznego. Warto również wykorzystać różnorodne struktury lakieru. Tradycyjny preparat dostępny na stronie Eveline.pl idealnie sprawdzi się z brokatowymi dodatkami.

Neony

Kolory ten są oryginalne i żywe. Nawiązują one do letniego klimatu oraz egzotycznych podróży poza obszar Europy. Neonowy manicure można oprzeć na kombinacji kilku kolorów. W tym sezonie najmodniejsze są połączenia oparte na zieleni lub pomarańczy. Neonowe paznokcie będą świetnie komponować się z letnimi, zwiewnymi sukienkami i strojami kąpielowymi w żywych tonacjach. Osoby, pragnące zachować równowagę pomiędzy zabawą a elegancją, mogą wykonać francuski manicure. Warto jednak zdecydować się na wariacje stylistyczne – odwrócony french lub ociekające dripy.

Nude

Beżowy kolor jest idealnym rozwiązaniem dla wielbicielek sprawdzonych i klasycznych rozwiązań. Odcień ten pozwala na wydłużenie paznokci pod kątem optycznym. Latem warto jednak zdecydować się na ciepły odcień nude. Będzie on bowiem świetnie komponował się z opalenizną. Beżowy kolor paznokci nie musi być nudny, jeśli doda się do niego efektowne grafiki lub proste kreski.

W tym sezonie modne są żywe i nietypowe barwy. Chcąc uzyskać efektowną, letnią stylizację, warto jednak pamiętać o stosowaniu odzywki do paznokci. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób, stosujących lakiery polimerowe.