sukienka od pracy

Czy wygląd ma znaczenie?

Wiele osób zastanawia się nad tym czy wygląd rzeczywiście ma znaczenie. Często słyszymy, że relacje z innymi ludźmi powinny być budowane nie na podstawie tego , jak kto wygląda lecz w oparciu o inne, bardziej wartościowe czynniki jak charakter, sposób bycia czy inteligencja. Mimo to, jak podają statystyki wciąż są sytuacje, w których wygląd ma znaczenie. Jest tak np. w relacjach biznesowych.

Kiedy idziemy na spotkanie biznesowe, zawsze chcemy zrobić dobre wrażenie na swoim kontrahencie czy potencjalnym kliencie. Wszak to od tego, jak nas będzie postrzegał wzrasta realnie szansa na pozytywną dla nas finalizację umowy. Nawet wybierając się do urzędu z wnioskiem o dofinansowanie działalności gospodarczej lub rejestrację pracownika staramy się dobrze wypaść. W tym celu m.in. zakładamy odpowiednie ubrania.

Jak ubrać się na spotkanie biznesowe? Tutaj jest bardzo szeroki wachlarz możliwości dla obydwu płci. Mężczyźni mogą założyć bardziej eleganckie garnitury lub ubrać się nieco w kierunku casualowym, czyli założyć marynarkę i jeasny. Kobiety zaś chętnie wybiorą stonowane kolory, żakiety lub koszule. Wszystko zależy od tego, jakiego rodzaju mamy spotkanie, a także w jakiej branży pracujemy. Dobrze jest zrobić mały research tuż przed wizytą, aby wiedzieć, czego możemy spodziewać się po osobie, z którą będziemy się spotykać. Powodzenia!

Zobacz też: Jak wybrać ubrania w ciąży?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *