Czy hybryda niszczy paznokcie?

Lakiery hybrydowe są znacznie trwalsze, niż te tradycyjne. Można je więc nakładać rzadziej, uzyskując przy tym bardziej zadowalający, wyrazisty efekt. Zarazem wydaje się na taki zabieg pielęgnacyjny paznokci znacznie mniej, właśnie dlatego, że nie trzeba go powtarzać w miesiącu zbyt często. Rosnąca popularność hybrydy jest zatem w pełni zrozumiała. Pojawiają się jednak obawy, czy lakier hybrydowy nie jest szkodliwy dla paznokci. Czy hybryda może je niszczyć?

O czym warto pamiętać przed zastosowaniem hybrydy?

Nie wszystkie paznokcie nadają się do tego, by nanieść na nie lakier hybrydowy. Jeśli płytka jest w wyjątkowo złej kondycji, nie poprawi tej sytuacji również popularna hybryda. Tak naprawdę malując paznokcie w ten sposób, można zaszkodzić renomie lakieru hybrydowego. Często w takich przypadkach jest nietrwały, a paznokcie nie prezentują się tak efektownie, jak na zdjęciach w katalogu. Zatem przed hybrydą warto zadbać o paznokcie, przywracając im dobrą kondycję, by nie były cienkie, łamliwe, bądź z rozdwajającą się końcówką.

Czy opłaca się samodzielnie malować paznokcie hybrydą?

Hybryda nie jest również wskazana dla tych kobiet, które chciałyby samodzielnie uzyskać zadowalający efekt. Nie mając odpowiedniej wprawy ani praktycznej wiedzy, można tak naprawdę uzyskać rezultat przeciwny do zamierzonego. Warto więc korzystać z profesjonalnych usług, które, choć może droższe, niż nakładanie lakieru hybrydowego na własną rękę, zapewnia paznokciom najlepszy i trwały wygląd.

Czy osoby uczulone na hybrydę muszą z niej zrezygnować?

Są też osoby, które nawet pomimo dobrej formy paznokci, nie będą mogły korzystać z tradycyjnego manicure hybrydowego. Przyczyną jest uczulenie. Jeśli tylko po zabiegu okaże się, że coś zaczyna swędzieć w okolicach płytki, jest to wyraźny sygnał, że należy pozbyć się hybrydy jak najszybciej. Wiele osób w takiej sytuacji stara się poprawić kondycję skóry, bądź paznokci za pomocą kosmetyków odżywiających, które zawierają formaldehyd. W efekcie alergia może być jeszcze bardziej odczuwalna. Jednak ostatnio ta grupa osób, która w dalszym ciągu chciałaby pomalować paznokcie lakierem hybrydowym, nie musi narażać się na podobne sytuacje. Dostępna jest bowiem hybryda wegańska, która nie wywołuje uczulenia.

Hybryda nie niszczy płytki paznokcia, ale…

Hybryda nie niszczy płytki paznokcia, ale może je wysuszać. Jak temu zapobiec – najlepiej nosić ten lakier przez maksymalnie 12 dni. Korzystne dla płytki paznokcia będą również dłuższe odstępy pomiędzy jednym zabiegiem nanoszenia hybrydy a kolejnym. W momencie, kiedy płytka jest wolna od lakieru hybrydowego, czy innych emulsji, należy zadbać o jej odpowiednie nawilżenie. Pomocne są w tym sprawdzone odżywki, które nie wysuszają i nie zawierają formaldehydu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *