rolety

Dlaczego warto wybrać rolety w kasecie?

Na rynku możemy znaleźć wiele rodzajów i typów przysłon okiennych, jednak rolety w kasecie to prawdziwy klasyk, który oprócz znakomitego wyglądu jest po prostu niezawodny. Nic więc dziwnego, że oprócz rolet MINI, to jeden z najbardziej popularnych wyborów klientów. Dlaczego warto wybrać rolety w kasecie do swojego wnętrza i czym wyróżniają się na tle innych modeli przysłon okiennych? Zapraszamy do lektury.

Wygodne i uniwersalne

Jeżeli spojrzymy na rolety mini, ich główną zaletą jest fakt, że sprawdzą się doskonale w każdym pomieszczeniu i można je dopasować do każdego rodzaju okien. Tak samo sytuacja wygląda w przypadku rolety w kasecie. Kolor, wzór czy rodzaj tkaniny. Wszystko zależy tylko od naszych indywidualnych preferencji oraz wystroju i kolorystyki naszego wnętrza. Dodatkowo warto zaznaczyć, że ten sam wybór dotyczy również kasety, w której ukryta będzie nasza roleta. Nie ważne, jakiego koloru są Twoje ramy okienne. Wybierając rolety w kasecie, nie musisz się tym martwić. Ostatnią cechą, na którą warto zwrócić uwagę już na samym wstępie, jest fakt, że dzięki temu, że materiał po zwinięciu chowa się w pojemniku, roleta jest odporna na osiadanie kurzu i pyłu. Dzięki temu jest przyjazna dla alergików i osób ceniących sobie porządek.

Jak chroni przed słońcem?

Nie można jednak zapominać o najważniejszej cesze rolety w kasecie, czyli ochronie przed słońcem. Dzięki temu, że możemy personalizować kolor materiału, decyzja związana z tym ile słońca potrzebujemy wewnątrz naszego pomieszczenia, zależy tylko od nas. Najlepszą pod tym względem opcją są rolety dzień i noc, które umożliwiają najlepszą regulację wpadającego do pomieszczenia światła. Niemniej, rolety mini mogą pochwalić się tym, że umożliwiają klientowi dopasowanie wedle jego gustów.

Dopasowanie do okna

Pisząc o tym, że rolety w kasecie umożliwiają regulację poziomem światła w naszym wnętrzu, nie można zapomnieć również o tym, że dzięki budowie produktu, możemy go dopasować do każdego rodzaju i wielkości okien. Prowadnice boczne sprawiają bowiem, że materiał doskonale przylega do szyby, natomiast zakup rolety na wymiar, gwarantuje, że możemy dopasować go do nawet do najbardziej skomplikowanych okiennic.

Zrób to sam

Roletom w kasecie nie można odmówić jeszcze jednej bardzo ważnej zalety. Mimo iż ich kształt tego nie sugeruje, to są bardzo proste i szybkie w montażu. Należy tutaj dodać, że cały proces jest bezinwazyjny i odbywa się bez użycia wiertarki czy młotka. Jest to szczególnie istotne w kontekście montażu rolety na nowych oknach. Wystarczy, że weźmiesz w dłonie lub zapoznasz się z podaną na stronach internetowych instrukcją i możesz zaczynać samodzielny montaż rolety. Wszystkie te elementy sprawiają, że rolety w kasecie to jeden z najlepszych produktów dostępnych na rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *