karnisz

Drewniane karnisze pojedyncze

Urządzenie wnętrza w wymarzonym stylu to niejako zwieńczenie ogółu prac remontowych danego pomieszczenia. Teraz z przyjemnością można zasiąść w wygodnym fotelu i podziwiać swoje dziełu.

Praktyczność czy tradycyjna elegancja?

Jedna z pierwszych prac – zaraz po ułożeniu podłogi oraz udekorowaniu ścian – to dekoracja okien; i tak – jedni wolną praktyczne i łatwe w obsłudze rolety czy żaluzje inni – zwiewne, delikatne firanki oraz ozdobne zasłony, które nie dość że są dekoracyjne to jeszcze dodają pomieszczeniu przytulności, ciepłego klimatu i eleganckiego charakteru.

Karnisz, element dekoracyjny

Jak z pewnością każdy wie, firanki i zasłony rozwiesza się na specjalnych karniszach przytwierdzonych do ściany nad oknem lub do sufitu, równolegle do podłogi; najczęściej to metalowe szyny, w prowadnicach których, przesuwają się tak zwane żabki przytrzymujące brzeg tkaniny zasłonowej ułatwiając odsłanianie i zasłanianie okna. Są one mocowane do sufitu za pomocą wkrętów i zazwyczaj służą przez wiele lat. Modele mocowane do ściany nad oknem muszą mieć rodzaj wysięgnika wystającego poza szerokość parapetu, gdyż firana czy zasłona nie powinna się o niego opierać.

Karnisz pojedynczy drewniany

Karnisze do firan są produkowane z metalu bądź drewna – wybór odpowiedniego materiału zależy od ogólnego wystroju wnętrza oraz nagromadzonych dodatków, gdyż karnisz to również rodzaj dekoracji. Można rozróżnić karnisze pojedyncze – przeznaczone do zawieszenia jednej warstwy tkaniny i znakomicie nadające się do okien przez które widok nie jest zasłonięty przez żadną budowlę w bliskim sąsiedztwie oraz karnisze podwójne lub potrójne – idealne do zawieszenia kompletu dekoracyjnego, czyli firanki, zasłonki i dodatkowo lambrekina, czyli ozdobnego pasa materiału, wieszanego jako warstwę zewnętrzną.

Karnisz drewniany pojedynczy montowany jest nad oknami których dekoracja nie zakłada dwóch warstw tkanin, więc nie ma potrzeby kupować szerszego produktu. Elementem przytrzymującym tkaninę w pionie w karniszach drewnianych, są drewniane pierścienie z przywieszonym mocnym klipsem zwanym „żabką” za pomocą którego firana będzie przesuwana w dowolnym momencie i na dowolną odległość.

Drewniane karnisze produkowane są w wielu barwach, najczęściej to kolor naturalnego drewna, ale znajdziemy również lakierowane na dowolny kolor. Każdy produkt jest bardzo starannie wykonany, jest trwały i odporny na wiele czynników, a przytwierdzony do ściany z oknem znakomicie ją ozdobi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *