ekspertsnu

Jak wybrać odpowiedniej wielkości łóżko?

Jeżeli jesteś w trakcie zakupu łóżka, na pewno zdajesz sobie sprawę, jak trudne jest to zadanie. Wygląd, kształt, wielkość czy wygoda nie zawsze idą ze sobą w parze, dlatego często trzeba z czegoś zrezygnować, aby dostać produkt posiadający inną ważniejszą cechę. Równie ważne, jak funkcjonalność mogą być bowiem wypełnienie i kształt. Dużo zależy również od wielkości danego modelu. Jeżeli nie jesteś przekonany, czy oferta online pozwoli Ci wybrać odpowiedni produktu, sprawdź sklep stacjonarny. Miejsca takie jak salon materacy i łóżek w Toruniu znajdujący pozwoli Ci na żywo ocenić wszystkie parametry łóżka. Zapraszamy do lektury.

Wielkość łóżka

Na rynku dostępnych jest szereg łóżek w różnych rozmiarach. Jeżeli szukasz odpowiedniego modelu dla dwóch osób, sprawdź najlepsze warianty posiadające szerokość 140 cm, 166 cm, 180 cm, a nawet 2 metry. Na każdy rozmiar łóżka, znajdziesz również bez problemu dopasowany i wygodny materac. Pamiętaj, że długość produktu powinna być mniej więcej o 20 cm dłuższa niż długość Twojego ciała. Dzięki temu będziesz mógł w spokoju cieszyć się odpoczynkiem.

Łóżko a wnętrze

Niestety są takie kwestie, na które po prostu nie mamy wpływu. Podczas wyboru łóżka należy do nich wielkość pomieszczenia, w którym będzie stało. Jeżeli posiadamy kawalerkę, logiczne jest, aby nie kupować największego dostępnego modelu. W takim przypadku doskonale sprawdzą się wszelkiego rodzaju narożniki albo po prostu mniejszy produkt. Jeżeli jednak stoisz przed dylematem, czy lepszym rozwiązaniem będzie zakup szafeczki nocnej i mniejszego łóżka, czy rezygnacja z mebla i kupno większego łoża, zdecyduj się na drugą opcję. Najważniejszy jest bowiem komfort i jakość Twojego snu. To od nich zależy Twoje zdrowie i wydajność następnego dnia. Warto poświęcić elementy dekoracyjne kosztem odpowiedniej wielkości łóżka.

Wskazówki

Aby podsumować i ułatwić Ci zakup odpowiedniej wielkości łóżka, przygotowaliśmy krótkie zestawienie pytań, na które powinieneś sobie odpowiedzieć. Oto one:
1. Czy będziesz spał na łóżku sam, czy z partnerką?
2. Czy na łóżko będą znajdować się dodatkowe osoby? (dziecko, zwierzę)
3. Czy Ty i Twój partner/partnerka śpicie spokojnie, czy raczej jedno z was przewraca się na łóżku?
4. Czy posiadasz dużą przestrzeń, w której znajdzie się łóżko?

Odpowiadając sobie na te kilka pytań, będziesz mógł lepiej ocenić jakiego produktu naprawdę szukasz i potrzebujesz. Pamiętaj, że przeciętny człowiek spędza na spaniu i odpoczynku około ⅓ swojego życia. Zafunduj więc sobie i swoim bliskim odrobinę luksusu i komfortu i przyjdź do miejsca, jakim jest salon materacy i łóżek w Toruniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *