łazienka

Jakie akcesoria wybrać do łazienki?

Łazienka to pomieszczenie, w którym odpoczywamy, relaksujemy się i poświęcamy czas jedynie swojej osobie. Jej wyposażenie odgrywa bez wątpienia kluczową rolę w aranżacji wnętrz. O czym warto pamiętać, wybierając dodatki i akcesoria do naszej łazienki tak, aby były funkcjonalne i poprawiały stylistykę wnętrza? Zapraszamy do lektury.

Styl, estetyka, funkcjonalność

Wszystkie dodatki i akcesoria łazienkowe są kluczowe, aby szybko i skutecznie korzystać z łazienki. Większość produktów ma za zadanie przechowywać inne dodatki tak, aby zawsze mieć pod ręką wybrany tusz do rzęs, puder, suszarkę czy żel do włosów. Taki porządek nie tylko przyspiesza na przykład poranną toaletę, ale pozwala również zachować porządek wewnątrz pomieszczenia. Warto również nadmienić, że istotne są także przedmioty związane właśnie z codzienną higieną. Każdy z nich powinien być zawsze w zasięgu ręki, ale odpowiednio schowany pozwala na szybkie uprzątnięcie po sobie łazienki.

Jakie akcesoria do łazienki wybrać?

Przed zakupem dodatków i akcesoriów do łazienki, warto dokładnie przeanalizować ile wolnego miejsca mamy w naszej łazience. Najlepiej urządza się pomieszczenie, kiedy jest świeżo po remoncie lub wykończeniu. W innych przypadkach wybór akcesoriów tym bardziej nie może być dziełem przypadku. Ilość mebli i dodatków, które zazwyczaj się w niej znajdują, sprawia, że bez problemu możemy pożegnać się ze starymi niefunkcjonalnymi akcesoriami oraz meblami i urządzić wnętrze na nowo.

Styl przede wszystkim

Projektując i urządzając naszą łazienkę oraz wyposażając ją w funkcjonalne dodatki, warto pamiętać o tym, że każdy, nawet najmniejszy element zawarty w tak małej przestrzeni, podkreśla jej styl i nadaje charakteru. O ile na przykład w salonie możemy sobie pozwolić na figurkę kotka lub słonika, o tyle w łazience trzeba uważać na takie elementy. Wystarczy jeden ponadprogramowy drobiazg, a już sprawiamy, że pomieszczenie staje się kiczowate.

Wybierając dodatki do modernistycznej łazienki, warto korzystać z prostych i surowych form o metalicznych barwach. Jeżeli jednak zdecydowałeś się na akcesoria wykonane z naturalnego kamienia, lepiej połączyć je z klasycznymi rozwiązaniami. Z tego względu nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, jakie produkty sprawdzą się najlepiej w Twojej łazience. Opieranie się na zasadzie, która mówi, że wszystko powinno być spójne stylistycznie, będzie sprawdzonym i pewnym rozwiązaniem.

Kolor

Ostatnim kluczowym zagadnieniem, związanym z trafnym doborem dodatków do naszej łazienki jest ich kolorystyka. Tutaj podobnie jak w kwestii stylu, wszystko zależy od tego, jakiego koloru są nasze płytki, kafelki czy szafki. Warto postawić na jedną dominującą barwę, która pojawi się we wszystkich akcesoriach w łazience. Jeżeli zależy Ci na odrobinie luksusu, lepiej sprawdzą się dodatki utrzymane w kolorach pastelowych lub białym i czerni. Zdecydowanie odradzamy zakup kiczowatych kranów z ledami lub akcesoriów w postaci podkładki pod mydło w kształcie trawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *