jadalnia

Jakie plisy okienne są w modzie?

Oryginalne plisy okienne są w chwili obecnej najlepszą alternatywą dla klasycznych żaluzji i rolet. Eleganckie plisy od renomowanego producenta nie tylko ochronią nas przed promieniami słonecznymi, ale mogą okazać się także doskonałym elementem dekoracyjnym.

Stylowe plisowane żaluzje

Modne i stylowe plisy okienne mogą być wykonane z wielu różnych materiałów, dlatego też można stworzyć naprawdę niesamowite aranżacje wnętrz. W obecnym sezonie króluje nie tylko biel, ale również wszelkie odcienie szarości. Osoby, które chcą nieco ożywić salon powinny postawić na kolorowe materiały. Godne uwagi są między innymi pomarańczowe, malinowe i zielone tkaniny, które dodatkowo mogą wyróżniać się niepowtarzalną fakturą materiału albo ciekawym wzorem.

Dlaczego warto postawić na plisy okienne?

Jedną z największych zalet nowoczesnych plis okiennych jest nie tylko ich niepowtarzalny design, ale także to, że można idealnie dopasować ich stopień przepuszczania światła. Renomowani producenci coraz częściej oferują plisy wykonane z tkanin transparentnych, zaciemniających albo półprzezroczystych, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Olbrzymią zaletą jest także to, że żaluzje plisowane można zamontować bezpośrednio w świetle szyby. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że cały czas będziemy mieć łatwy dostęp do skrzydeł okiennych.

Jakie plisy do sypialni?

W sypialni godne polecenia są przede wszystkim zaciemniające plisy okienne, które o poranku uchronią nas przed mocno rażącymi promieniami słonecznymi. W mniej nasłonecznionych pomieszczeniach warto zastanowić się nad tkaninami półprzezroczystymi, które przepuszczać będą niewielką ilość światła. Plisy doskonale sprawdzą się przede wszystkim wtedy, gdy sypialnia znajdować będzie się na parterze. W dużej mierze to właśnie dzięki niej będzie można uchronić się przed wścibskimi sąsiadami. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że plisy można dopasować praktycznie do każdego okna. Z rozwiązania tego można skorzystać na przykład przy nietypowych oknach dachowych albo przy dużych przeszkleniach w biurach i pomieszczeniach użyteczności publicznej.

artykuł powstał we współpracy z rolmajster.pl 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *