moda męska

Męska garderoba na lato – jak ją przygotować?

Moda męska z każdym sezonem rozwija się coraz bardziej, a sklepy zarówno sieciowe jak i internetowe poszerzają coraz bardziej swoją ofertę. W tej fali nowych, wzorów, dzianin i krojów czasem łatwo się pogubić. Tymczasem, za oknami lato coraz intensywniej daje o sobie znać. Już niedługo ciepła bluza i długie spodnie, odejdą chwilowo w niepamięć. Tymczasem, może się okazać, że letnie rzeczy odkopane z zeszłego sezonu już nie pasują albo całkiem przestały nam się podobać. W takiej sytuacji, garderobę należy odświeżyć, jak zrobić to umiejętnie i bez większych kłopotów?

Przede wszystkim powinniśmy ocenić czego nam brakuje, co nosimy częściej a co rzadziej. Przykładowo, na letnie dni warto zaopatrzyć się w więcej koszulek, które raczej zmieniamy codziennie, a ze względu na wysokie temperatury możemy potrzebować zmieniać je nawet dwa razy dziennie. Natomiast krótkich spodenek, nie potrzebujemy aż tyle – wystarczy kilka par na zmianę. Poniżej przedstawiamy kilka elementów, bez których letnia garderoba nie może istnieć:

Koszulki – t-shirt czy tanktop?

T-shirt to dosyć uniwersalny element garderoby, jest z nami praktycznie cały rok niezależnie od temperatury. Latem warto jednak rozważyć jego bliźniaka bez rękawów, czyli tanktop. To po prostu koszulka na ramiączkach, często wykonana z przewiewnych materiałów, dzięki czemu latem ciało może swobodnie oddychać i odczuwamy przewiew.

Krótkie spodenki to konieczność

spodenki

Chyba nikt sobie nie wyobraża przechodzić gorącego lata w długich spodniach. Krótkie spodenki to nieodłączny element letniej garderoby. Męskie krótkie spodenki występują raczej w długości do kolana, są jednak luźne dzięki czemu między nogą a materiałem jest solidna przestrzeń, która daje przewiewność. Warto postawić na materiały przewiewne, krótkie spodenki z ciężkich materiałów, zdecydowanie lepiej sprawdzą się na chłodniejsze dni lub letnie wieczory. Warto postawić na kolorowe, jaśniejsze materiały i unikać czarnych, ponieważ kolor czarny nie odbija słońca, co daje nam jeszcze większe uczucie gorąca.

spodenki męskie

Klapki

To nieodłączny element lata, na jakiś czas zrzucamy wszelkie ciężkie, zabudowane obuwie – odkryte stopy mogą oddychać i zdecydowanie ułatwia to poruszanie się w pełni słońca. Ważne, by klapki były jak najbardziej wygodne i wykonane z porządnych materiałów. Dodatkowo, trzeba zwrócić uwagę na rozmiar, tak by noga była wystarczająco trzymana przez klapki. Pozwoli to uniknąć, rozchodzeniu się stopy na boki podczas chodzenia. Wszelkiego rodzaju plastikowe klapki, powinny zniknąć z naszej szafy w lecie. Takie materiały połączone z wysokimi temperaturami, bardzo często będą powodować nieprzyjemne odparzenia.

Akcesoria

Okulary i czapka, to dwa dodatki w garderobie, których latem nie może zabraknąć. Oczy i głowa to podstawowe części ciała, które powinniśmy chronić przed słońcem. W przypadku okularów, powinniśmy zwracać uwagę, by były one polaryzacyjne. To dodatkowa ochrona, dla naszego oka – okulary bez tej funkcji, mogą niestety przynieść więcej szkód niż pożytku. W przypadku nakrycia głowy, ogranicza nas tylko nasz gust i kreatywność. Może to być klasyczna czapka z daszkiem, full cap, bucket hat czy też słomiany kapelusz. Sklepy sieciowe i internetowe, co roku oferują nam ciekawe dodatki, na które możemy się zdecydować.

Podsumowując, latem przede wszystkim trzeba pamiętać o własnej wygodzie i stawiać na zwiewne, delikatne materiały oraz jasne kolory. Wszystkie elementy garderoby, które pozwolą nam zminimalizować uczucie gorąca, są tu sprzymierzeńcem.

spodenki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *