kosmetyki

Jak zapobiegać rozsypywaniu pudru w torebce?

Kobieca torebka to składowisko największych ich skarbów. W damskiej torebce można znaleźć przede wszystkim kosmetyki, ponieważ lubią one w ciągu dnia poprawiać swój makijaż. Niestety przez to, że jest ich zazwyczaj sporo, porozrzucane są na dnie torebki, w której nie można znaleźć akurat tego, czego się szuka. Małe tusze do rzęs, pudry, buteleczki z perfumami, szminki są zazwyczaj małych rozmiarów i trudno je znaleźć wśród innych rzeczy. Innym problemem, który spotyka kobiety jak przechowują kosmetyki w torebce jest ich rozsypywanie się lub rozlewanie. Niedokręcony puder może niechcący rozlać się i ubrudzić inne rzeczy. Sypki puder czy cień do powiek też może dość łatwo się posypać.

Jak uchronić się przed rozsypywaniem pudru?

Dużą torebkę trzeba wtedy wyczyścić lub wyprać i liczyć na to, że wszystkie kosmetyczne plamy ładnie zejdą. Oczywiście tak się stanie jeśli torebka jest wykonana z przyjaznego do prania materiału i plamy są w miarę świeże. Co jest jednak łatwiej wyprać od torebki? Co jest dużo mniejsze, zamykane i zabezpiecza kosmetyki przed rozsypywaniem się po całej torebce? Oczywiście kosmetyczka. Kobiety chętnie używają ją w domu, a zatem równie dobrze przyda się w torebce. Zalet posiadania kosmetyczki damskiej jest wiele. Jedną z nich jest to, że jest widoczna w torebce, dzięki czemu łatwiej znaleźć akurat potrzebny nam kosmetyk. Sporo się w niej zmieści, a ściśnięte ze sobą małe buteleczki i opakowania będą łatwiejsze do znalezienia.

Zalety korzystania z kosmetyczki

Oprócz tego kosmetyczka zabezpiecza całą torebkę przed ubrudzeniem rozsypanym pudrem czy rozlanym podkładem lub innym kolorowym i brudzącym kosmetykiem. Jest ona zasuwana na suwak, dlatego nie wyleci z niej ani jeden kosmetyk do poprawiania makijażu. Zmieści się ona do torebki damskiej różnego typu – i do mniejszej i do dużej. Nawet jeśli jakiś kosmetyk się rozleje to łatwiej jest wyprać małą kosmetyczkę niż dużą torebkę. Można z łatwością wyprać ją nawet w pralce, a po nocy już będzie sucha.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *