Psi fryzjer – dlaczego warto?

Wielu z nas decyduje się na psy pięknych ras, co często związane jest z długim futrem wymagającym należytej opieki. psi fryzjer w takim przypadku to najlepsze rozwiązanie, ponieważ zapewni odpowiednie kosmetyki do rodzaju szaty psa.

Dlaczego warto iść z psem do fryzjera?

Oprócz tego wyczesze stary podszerstek, który może blokować naturalne nawilżanie się skóry i odpowiednio podetnie sierść naszego czworonoga, by wyglądał młodziej i piękniej. Oczywiście estetyka to jedna z zalet korzystania z psiego fryzjera, kolejną zaś jest odpowiednio podcięta sierść w takich miejscach jak pysk czy zad naszego przyjaciela. Jest to o tyle ważne, że brak zadbania o te części ciała psa może skutkować problemami.

Zobacz też: Imiona dla psa – jakie wybrać?

Jeśli chodzi o pyszczek pamiętajmy, że długa sierść w okolicach oczu może skutecznie utrudniać widzenie, a co gorsza wbijać się w nie, powodując szkody i potrzebę wizyty u weterynarza okulisty. Narząd wzroku jest ważnym elementem życia psa, choć nie tak ważnym jak węch, aczkolwiek raczej nikt z nas nie chciałby, aby jego pupil go utracił. Drugą sprawą jest odpowiednie skrócenie sierści wokół zada psa, popularnie nazywanego portkami psa ze względu na długą sierść – jak wiadomo, psy podczas wypróżniania robią pewnego rodzaju przysiad, szurając futrem po ziemi, a co za tym idzie brudząc je. Tak więc skrócenie sierści daje nam wiele zalet, od pięknego wyglądu po zabezpieczenie oczu i brak potrzeby codziennego mycia portków psa. Pamiętajmy też, że niedoświadczona osoba może zaszkodzić, próbując ostrzyc naszego przyjaciela, szczególnie że wiąże się to z pracą z ostrymi narzędziami. Dlatego ważne jest, by nasz pupil lądował tylko i wyłącznie u profesjonalnego psiego fryzjera, zwanego groomerem.