enklawa1

Profesjonalne peelingi dla zdrowia i urody skóry twarzy

Komórki skóry muszą być regularnie złuszczane, by pozbyć się zrogowaciałego naskórka oraz ułatwić skórze wchłanianie substancji odżywczych z kosmetyków. Peeling chemiczny i peeling kwasami to doskonała alternatywa dla mechanicznych peelingów w domu.

Kiedy warto skorzystać z profesjonalnych peelingów
Bardzo wiele kobiet regularnie korzysta z różnego rodzaju drobnoziarnistych lub enzymatycznych peelingów. To kosmetyki dostępne w drogeriach lub perfumeriach. Ich stosowanie niestety często nie prowadzi do większej poprawy stanu skóry. To kosmetyki, których działanie jest naprawdę bardzo powierzchniowe. Być może złuszczają one odrobinę wierzchnią warstwę naskórka, ale na pewno nie zmobilizują skóry do prawdziwej regeneracji. Zdecydowanie bardziej skuteczne są zabiegi takie jak peeling chemiczny czy peeling kwasami, którym można poddać się w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych.

Nowoczesne peelingi kwasami
Kwasy to prawdziwa rewolucja w kosmetologii. Ich umiejętne stosowanie naprawdę potrafi mocno poprawić stan cery. Kwasy złuszczają skórę bardziej dogłębnie. Peeling kwasami pomaga pozbyć się przebarwień, pozytywnie wpływa na redukowanie drobnych zmarszczek mimicznych, zmniejsza widoczność porów. Na tego typu zabieg warto umówić się do renomowanego miejsca. Doskonałym przykładem jest Enklawa Institute, której pełną ofertę w zakresie peelingów kwasami można znaleźć pod adresem http://www.enklawa-institute.pl/zabiegi/zabiegi-na-twarz/peelingi-chemiczne. Specjaliści pracujący w tej klinice urody są ekspertami o wieloletniej praktyce i ogromnej pasji do swojego zawodu.

Kiedy wybrać się na peeling kwasami
Kiedy jest naprawdę dobry czas na rozpoczęcie serii zabiegów z kwasami? Perfekcyjny moment to już wczesna jesień. Kwasy najczęściej są fotoaktywne, dlatego zabiegi pielęgnacyjne z ich wykorzystaniem należy robić wtedy, gdy do naszej szerokości geograficznej dociera mniej słońca. W praktyce oznacza to jesień oraz zimę, ale również bardzo wczesną wiosnę. To zatem kilka miesięcy na to, aby naprawdę na poważnie zająć się stanem swojej skóry. Dobre peelingi chemiczne potrafią bardzo odmłodzić cerę. Takich efektów naprawdę nie można spodziewać się nawet wtedy, gdy używa się profesjonalnych kosmetyków pielęgnacyjnych z wyższej półki cenowej. Tylko kwasy rozjaśniają, spłycają zmarszczki i usuwają przebarwienia. Peelingi chemiczne to gwarancja młodej i pięknej skóry.

Ciekawą propozycją jest również maseczka z awokado, która jest prosta w zrobieniu i daje dobre efekty.

Dodaj komentarz