kobieta

Olej rycynowy na włosy

Olej rycynowy to jednak z popularniejszych metod pielęgnacji włosów i na pewno każda z czytelniczek lub czytelników, któremu zależy na pięknych i mocnych włosach zetknął się w przeszłości z tym stwierdzeniem. Czym jest olej rycynowy, jakie ma właściwości, dlaczego jest dobry dla naszych włosów i jak go stosować?

Co to jest olej rycynowy?

W ostatnich latach coraz więcej entuzjastów piękna zaczęło chwalić olejek rycynowy jako naturalne rozwiązanie na porost włosów. Olejek rycynowy, od dawna stosowany w medycynie tradycyjnej, nawilża skórę głowy, łagodzi łupież i pozostawia włosy gładkie i lśniące. Olej rycynowy jest bogaty w kwas rycynolowy – rodzaj kwasu tłuszczowego, który zwalcza stany zapalne oraz wspomaga wzrost włosów (a także chroni przed wypadaniem).

Olej ma gęstszą konsystencję i zazwyczaj ma ciemnobrązowy kolor z lekko przypalonym zapachem.

Olejek rycynowy, od dawna stosowany w medycynie tradycyjnej, nawilża skórę głowy, łagodzi łupież i pozostawia włosy gładkie i lśniące. Olej rycynowy jest bogaty w kwas rycynolowy

Właściwości oleju rycynowego dla włosów

Warto zaznaczyć, że ten konkretny olej cieszy się samymi dobrymi opiniami. Ma szereg pozytywnych właściwości dla włosów, dzięki czemu chętnie jest wykorzystywany w kosmetyce. Najważniejsze właściwości to:

  1. Właściwości nawilżające
  2. Właściwości przeciwgrzybiczne
  3. Właściwości przyśpieszające wzrost włosów

Olejek rycynowy na włosy opinie

Dużo osób zachwala go przede wszystkim za niesamowite właściwości nawilżające, przeciwgrzybicze oraz fakt, że wpływa pozytywnie na porost włosów.

Olej rycynowy na porost włosów

Ponieważ olej rycynowy zyskuje na popularności w świecie naturalnej urody, zwolennicy sugerują, że stosowanie oleju może radykalnie przyspieszyć tempo wzrostu włosów. Niektórzy twierdzą nawet, że comiesięczna aplikacja olejku może przyspieszyć porost włosów nawet pięciokrotnie.

Olejek zapobiega utracie wilgoci lub blaknięciu koloru i naturalnie poprawia włosy, działając przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie. Ten olej ma właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze, które pomagają zapobiegać łupieżowi (co jest tak pomocne w tych chłodniejszych miesiącach) i infekcjom skóry głowy. Pomaga również poprawić wzrost włosów, zwalczać rozdwajanie się końcówek, pomaga zapobiegać łamliwości włosów. To sprawia, że olejek rycynowy jest idealny dla każdego, kto ma grube i/lub suche włosy, a także dla tych, którzy chcą wzmocnić włosy.

Jak stosować olej rycynowy?

Najczęstsze pytanie zadawane przez wszystkich to: olej rycynowy na włosy jak stosować prawidłowo? Jeśli chce się zastosować olejek rycynowy na porost włosów, należy wetrzeć w skórę głowy tylko kilka kropel olejku. Można też wmasować kilka dodatkowych kropli olejku w pasmo i końce włosów, co może uchronić przed łamaniem i poprawić strukturę włosów.

Chociaż idealny czas na stosowanie maseczek do włosów na bazie oleju rycynowego nie jest znany, pozostawienie go na około dwie godziny może być korzystne.

Ponieważ olej rycynowy jest niezwykle ciężki i często trudny do usunięcia z włosów, przepisy na pielęgnację włosów zazwyczaj wymagają rozcieńczenia go innymi olejkami pochodzenia roślinnego (takimi jak kokosowy lub jojoba). Łączenie różnych olejów może również złagodzić zapach rycynowego, co dla wielu osób jest nieprzyjemne.

Ponieważ olej rycynowy jest niezwykle ciężki i często trudny do usunięcia z włosów, przepisy na pielęgnację włosów zazwyczaj wymagają rozcieńczenia go innymi olejkami pochodzenia roślinnego

Olej rycynowy na włosy suche czy mokre?

Olejek rycynowy można nakładać na suche włosy, ale zwilżenie włosów może pomóc mu lepiej się wchłonąć. Szybkim sposobem na zwilżenie włosów jest napełnienie spryskiwacza wodą i spryskanie skóry głowy. Włosy powinny być po prostu trochę wilgotne, a nie całkowicie mokre. Nakładanie olejku na lekko zwilżone włosy pomaga rozczesać splecione kosmyki i zapewnia ochronę przed wysoką temperaturą przed uszkodzeniami spowodowanymi stylizacją.

olejek

 

Efekty stosowania oleju rycynowego na włosy

Olej rycynowy na włosy efekty – jest to najlepszy olejek do wzbogacenia skóry głowy. Zawiera kwas rycynolowy i kwasy tłuszczowe omega-6, dlatego wmasowywany w skórę głowy pomaga zwiększyć krążenie krwi, co poprawia wzrost włosów. Uważa się, że olejek rycynowy ma wiele zalet, w tym wzmacnia pasemka, odżywia suchą skórę głowy oraz stosuje się olej rycynowy na porost włosów. Chociaż sam olej prawdopodobnie nie sprawi, że włosy będą rosły, jest uwielbiany za zdolność do tworzenia zdrowszego środowiska na skórze głowy, które zapewnia znacznie lepszy wzrost włosów.

Olejek rycynowy może się również przydać w niektórych przypadkach wypadania włosów. Mówi się, że w przeciwieństwie do większości innych olejów, które mogą być bardzo tłuste, olej rycynowy ma odżywczy skład złożony z potężnej mieszanki witamin, kwasów tłuszczowych i przeciwutleniaczy. Jest to cudowny produkt, który wspomaga pielęgnację skóry głowy oraz wspomaga szybszy porost włosów. Dzięki swoim wspaniałym właściwościom olej rycynowy coraz częściej wykorzystuje się jako jeden z głównych składników produktów do włosów.

Jak często stosować olej rycynowy?

Podobnie jak w przypadku każdego nowego produktu, który wprowadza się do pielęgnacji, najpierw należy przetestować niewielką ilość na wewnętrznej stronie ramienia przez 24 godziny, aby upewnić się, że skóra nie ma reakcji alergicznych. Olej rycynowy na włosy pomaga utrzymać je nawilżone i odżywione. Zaleca się stosowanie olejku rycynowego przynajmniej raz lub dwa razy w tygodniu. Eksperci zalecają, by stosować olejek nie częściej niż raz na tydzień. Częstsze stosowanie może prowadzić do problemów, takich jak np. matowienie włosów. Należy pamiętać, że zbyt duża ilość rycyny może powodować również filcowanie włosów. Dlatego zaleca się wypróbować połączenie oleju rycynowego z innymi olejami, takimi jak jojoba, kokosowy lub oliwkowy.