wlosy olejowane

Czym olejować włosy?

Co należy przygotować do olejowania włosów?

Do olejowania włosów jedyne co jest nam potrzebne to tylko i wyłącznie olejek. Bardziej skomplikowany jest dobór olejku do włosów, ponieważ przy niskoporowatych sprawdzi się inny olejek niż przy wysokoporowatych. Na samym początku trzeba wyznaczyć cel, który chce się osiągnąć. Olejowanie stosuje się w przypadku, gdy chce się osiągnąć odżywione i nawilżone włosy, wygładzone końcówki, zwiększoną odporność włosów, zmniejszyć ilość wypadających włosów.

Niskoporowate włosy

Jest to typ włosów uznawanych powszechnie za najzdrowsze. Nie sprawiają problemów z rozczesywaniem, elektryzowaniem czy puszeniem. Do olejowania tego typu sprawdzi się olejek kokosowy, bassu bądź palmowy.

Średnioporowate włosy

Jest to najpopularniejszy typ spośród wszystkich. Posiada on cechy niskoporowatych oraz wysokoporowatych. Mają podwyższoną porowatość. W przypadku ich olejowania sprawdzi się oliwa z oliwek, olejek migdałowy, olejek z pestek śliwki, olej makadamia, olejek sezamowy oraz olej z awokado.

Wysokoporowate włosy

Jest to najbardziej uciążliwy typ. Wymaga największej uwagi dbanie jest niezwykle uciążliwe. Ten rodzaj charakteryzuje się kręceniem, falowaniem, łamaniem oraz elektryzowaniem. W przypadku olejowania najlepiej sprawdzi się olejek słonecznikowy, olejek z awokado, olejek z nasion malin czy olejek arganowy.

Ile trwa olejowanie i jakie są efekty?

Czas trwania olejowania zależy od sposobu. Olejować można na sucho, mokro, z odżywką bądź bez spłukiwania.

Olejowanie na sucho jest wykonywane zazwyczaj na noc. Olejek nakłada się równomiernie na rozczesane włosy. Po nałożeniu olejku włosy należy związać i pozostawić do wchłonięcia od 30 minut do całej nocy. W celu uniknięcia pobrudzenia pościeli można nałożyć czepek lub ręcznik. Taki sposób jest stosowany, gdy włosy potrzebują mocnej regeneracji i są matowe.

Olejowanie na mokro stosuje się na lekko zwilżonych włosach, które wcześniej zostały odsączone z nadmiaru wody. Na takie włosy nakłada się olejek  i najlepiej związać je po czym całość zawinąć ręcznikiem. Po upływie 30 minut należy dokładnie zmyć cały preparat.

Olejowanie z odżywką wygląda tak, że olejek nakłada się na pasma, a następnie nakłada się odżywkę. Dobrym rozwiązaniem jest połączenie olejku z odżywką i nałożenie mieszaniny na włosy następnie po upływie ok. 20 minut całość należy spłukać.

Olejowanie bez spłukiwania polega na nałożeniu olejku na pasma, ale należy zwrócić uwagę na ilość olejku, by nie przetłuścić włosów. Takie włosy zostawia się na 30 minut po czym można przystąpić do stylizacji fryzury.

Włosy, które są odpowiednio olejowanie będą zdrowsze, odżywione i nawilżone. Pasma odzyskają blask, sprężystość oraz będą dużo łatwiejsze w rozczesywaniu. Oprócz tego włosy będą przyjemniejsze w dotyku i zyskają miękkość. Najlepsze efekty można zauważyć, gdy olejowanie stosuje się 2 razy w tygodniu. Odpowiednie dbanie o włosy przyczyni się do tego, że włosy będą rosły dużo szybciej. Pasma będą mocniejsze i odporne na działanie warunków atmosferycznych lub zabiegów kosmetycznych.