Pudełka na koperty ślubne

Jeden z najszczęśliwszych dni w życiu planujemy do ostatnich szczegółów. Każdy element uroczystości musi przebiegać sprawnie – od zaślubin po poprawiny. Najmniejsza przerwa lub opóźnienie skutkuje niezadowoleniem gości i stresem pary młodej. Nie inaczej jest z przyjmowaniem prezentów i kopert.

Składanie życzeń może trwać długi czas i sprawiać problemy logistyczne. Pudełka na koperty i prezenty ślubne to prosty sposób na sprawny przebieg tej części uroczystości.

Przekazywanie kartek z ręki do ręki jest mało efektywne. Wkrótce świadkowie trzymają ich już kilkanaście, a ich liczba wciąż się zwiększa. Pary młode znalazły pewne rozwiązanie tego problemu, korzystając z koszy na koperty, jednak to pudełka są najwygodniejszym wyborem. Dzięki nim możecie skupić się na najważniejszym – kontakcie z najbliższymi i powitaniem wszystkich gości. Podpowiadamy, w jaki sposób wybrać styl pudełek i ich rodzaj, by świetnie komponowały się z charakterem uroczystości. Możecie zapomnieć o niezręcznym szukaniu miejsca na wszystkie podarunki.

Jak wybrać odpowiednie pudełka na koperty i prezenty ślubne?

Przede wszystkim powinny one pasować do oprawy wizualnej wesela. Spójna kompozycja sprawi, że na zawsze zapamiętacie ten dzień jako wyjątkowy. Z kolei rozmiar pudełek należy dobrać pod rozmiar wesela i liczbę gości. Nie może dojść do sytuacji, w której koperty zaczną wysypywać się ze środka – grozi to zgubieniem części prezentów!

* Ślub w stylu rustykalnym. Idealnie sprawdzą się drewniane pudełka z wypalanym napisem. Dodatkową dekorację może stanowić bukszpan, zielone gałązki, kwiaty lub rafia. Tak przygotowane pudełka na koperty ślubne od razu przykują uwagę gości.

* Ślub w stylu minimalistycznym. Surowy charakter wesela powinien znaleźć odwzorowanie także w dekoracjach. Króluje biel, złoto i skromna zieleń. Białe, połyskujące pudełka dodadzą szyku. Podkreślicie tym samym minimalistyczną estetykę.

* Ślub w stylu glamour. Złoto, blask kryształów, połyskujące powierzchnie. Możecie pozwolić sobie na przepych. Przezroczyste pudełka na koperty ślubne ze złoconym napisem pobijają ostatnio rekordy popularności. Na rynku znajdziemy warianty mocno zdobione, jak i skromne. Ten efektowny dodatek z pewnością zwróci uwagę zaproszonych gości. Alternatywnym rozwiązaniem jest również białe pudełko ze złoceniem.

* Ślub w stylu vintage. Marzy się Wam wesele w tym klimacie? Idealnym wyborem będzie pudełko tekturowe z nadrukowanym napisem. Zdobienie możecie dowolnie zmienić, by idealnie komponowało się kolorem i motywem do Waszego zamysłu estetycznego. Zaletą tego rozwiązania jest jego wszechstronność oraz niska cena produkcji. W dodatku takie pudełka na koperty ślubne cechują się wysoką przyjaznością dla środowiska!

Na polskim rynku znajdziemy mnóstwo wariantów, dzięki którym dopasowanie ich do indywidualnego charakteru wesela stanie się łatwe. Na koniec pozostaje tylko jedna rzecz: wybór napisu. Pudełko należy dobrze oznaczyć, by goście natychmiast mogli zorientować się w jego przeznaczeniu. Najprościej użyć słowa “Dziękujemy!” z podpisami Młodej Pary.

W trakcie uroczystości wiele rzeczy może pójść nie po naszej myśli. Nieprzewidziane sytuacje opóźniają przebieg wesela. Pudełka na koperty i prezenty ślubne odciążają tę część ślubu polegającą na przyjmowaniu podarunków, tak by Młoda Para mogła zająć się ważniejszymi rzeczami. To w końcu wyjątkowy czas, który warto przeżyć jak najlepiej.