Jakie zdjęcie do CV?

Jakie zdjęcia dać do CV?

Szukanie pracy do czynność, która jednym kojarzy się z nowymi wyzwaniami i ekscytacją, innym natomiast ze stresem i niepewnością jutra. Dla wszystkich jednak oznacza ono konieczność stworzenia CV, które następnie będzie wysyłane do potencjalnych pracodawców. Wiele osób nie do końca wie, co powinno znaleźć się w takim dokumencie? Oczywiście poza informacjami na temat naszego wykształcenia, doświadczenia zawodowego, umiejętności itp. niezbędnym elementem są zdjęcia!

Twój wizerunek w CV – jakie zdjęcia dać?

Aby nasze CV zrobiło wrażenie na pracodawcy zadbajmy odpowiednio o nasz wizerunek wizualny, czyli dobierzmy odpowiednie zdjęcie. Nie powinno być ono zbyt odważne więc darujmy sobie zdjęcia, na którym widać bicepsy lub biust. Z drugiej strony zaś nie ma co załączać zbyt poważnego zdjęcia. Czasami kandydaci załączają fotografie wręcz pogrzebowe, co jest sporym błędem. Dajmy się poznać jako osoby pozytywne i wesołe!

Do CV powinniśmy wrzucić zdjęcie kolorowe, wyraźne, ukazujące w pełni naszą twarz, tak aby pracodawca zobaczył z kim tak naprawdę ma do czynienia. Dobre zdjęcie, takie które będzie potrafiło skupić uwagę pracodawcy z pewnością pomoże nam zostać zaproszonym na pierwsze spotkanie w sprawie pracy. Powodzenia!

Dodaj komentarz