Wzorzyste, zimowe szaliki damskie – w sezonie jesienno-zimowym warto zadbać o uzupełnienie swojej garderoby w nowe wzory tych niezbędnych akcesoriów. Jakie fasony są najmodniejsze w tym sezonie? Jak elegancko nosić stylowy szal damski i z czym go zestawić?
Szal damski, czyli jesienno-zimowy niezbędnik
Trudno wyobrazić sobie kompletną, damską garderobę bez kilku fasonów szali, szalików oraz chust na jesień i zimę. Szalik to nie tylko niezbędna ochrona przed chłodem. Oryginalny fason, dobrany pomysłowo i zgodnie z charakterem stylizacji, może być elementem, który przesądzi o jej atrakcyjności. Modny szalik damski wyróżni nas z tłumu i doda szyku pozornie prostemu zestawowi ubrań. Ważne, by w przemyślany sposób dobrać kolory, długość szalu i zwrócić także uwagę na typ tkaniny, z której dany model wykonano.
Fasony modne czy praktyczne?
Kluczowe zadanie jesienno-zimowego szalika to ochrona przed chłodem, wiatrem i wilgocią. Jeśli stawiamy na komfort i praktyczność, wybierajmy spośród przewiewnych, lekkich szali z bawełny. Krótkie modele, wykonany ze średniego splotu zakładamy pod kurtkę lub płaszcz tworząc dodatkowy, przytulny kołnierz, chroniący szyję i kark. Praktycznym i chętnie stosowanym rozwiązaniem jest zakładanie tzw. kominów, które – zależnie od modelu – można stosować także jako improwizowane nakrycie głowy.
Długie szale damskie – wykonane często z tkanin o grubym, masywnym splocie – to hit ostatnich sezonów. Pytanie: czy jest to rozwiązanie praktyczne? W przypadku szali typu oversize kluczową jest umiejętność ich noszenia. Długie, ciężkie szale zarzucamy przez ramię lub układamy w tzw. komin, rezygnując przy tym z ciasnego wiązania.
Zwróć uwagę na detale
A może warto połączyć modę i praktyczność w jedno? Nośmy klasycznie miękkie tkaniny, dobrze chroniące przez chłodem a ozdobione przy tym modnymi detalami – frędzlami, pomponami lub wystrzępieniami. Zimą wybierzmy szal o splocie warkoczowym – czyli uniwersalny model, który zgrabnie łączy się z dowolnym typem okrycia.
Jak stylowo nosić szalik damski?
- klasyczny supeł – krótkie szaliki, wykonane z lekkich tkanin zakładamy pod kurtkę lub płaszcz tworząc supełek lub delikatnie przylegający, wewnętrzny „kołnierz”,
- z nutą nonszalancji – długi szalik zarzucamy luźno przez ramię,
- praktyczny komin – przy szalikach z grubszych splotów możemy pokusić się o stworzenie komina z dwóch lub trzech warstw tkaniny,
- wiązanie z tyłu szyi – idealne do luźnych stylizacji sportowych,
- oryginalna kamizelka – luźny, szeroki szal możemy założyć jak kamizelkę, przewiązując talię paskiem,
- zapięcie z broszki – jeżeli chcemy podkreślić elegancki charakter stylizacji, do spięcia szalika możemy wykorzystać dużą broszkę lub ozdobną szpilkę,
- w stylu improwizowanym – długi, szeroki szal okręcamy wokół szyi, tworząc z jednej warstwy kaptur luźno okrywający głowę.
Materiał partnera