Jak stylizować fryzurę pianką do włosów?

Pianka do włosów to przyjaciel każdej fryzury. Odpowiednio nałożona będzie dodawać kosmykom objętości i unosić je u nasady. Jej działanie to również wygładzanie, utrwalanie i podkreślanie skrętu loków. Zobacz, jak poprawnie aplikować piankę.

Jak działa pianka do włosów?

Pianka do włosów to produkt, który docenią zarówno posiadaczki prostych kosmyków, jak i tych kręconych. Polubią ją one za to, że nada fryzurze zachwycającej objętości i uniesie kosmyki u nasady. Poprawnie zaaplikowana sprawia, że włosy będą wyglądać lekko i niezwykle naturalnie. Plusem tego preparatu jest również fakt, że wiele z nich zawiera substancje pielęgnujące. Regenerujące składniki, które zawiera każda pianka do włosów z perfumeria.pl/collections/pianki-do-wlosow sprawiają, że fryzura będzie chroniona przed nie korzystnym działaniem czynników atmosferycznych, a także urządzeń takich jak lokówka czy prostownica.

Jaką piankę do włosów wybrać?

Pianki do włosów pojawiają się w drogeriach w różnych wariantach. Szukając maksymalnego utrwalenia i utrzymania fryzury w nienaruszalnym stanie przez długi czas, warto sięgnąć po pianki utrwalające. Przy oklapniętych włosach dobrym wyborem będzie pianka nadająca objętości, natomiast przy lokach ta dedykowana włosom kręconym. W dobrych drogeriach dostępne są też pianki do włosów farbowanych, w których zamknięte są substancje chroniące kosmyki przed blaknięciem koloru, nawilżające oraz filtry UV.

Jak używać pianki do włosów?

Piankę powinno się nakładać na czyste, umyte włosy, które będą delikatnie osuszone ręcznikiem. Preparat należy nakładać nie bezpośrednio na kosmyki, ale na otartą dłoń. Ilość kosmetyku należy dostosować do długości fryzury -warto przyjąć zasadę, że jedna porcja wielkości orzecha włoskiego starczy na krótkiej i średniej długości włosy. Piankę z ręki nakłada się grzebieniem o szeroko rozstawionych ząbkach i nim wczesuje w kosmyki. Przy wczesywaniu kosmetyku unikać należy jego kontaktu ze skórą głowy, ponieważ może to przyspieszyć jej przetłuszczanie się oraz obciążenie włosów.

Jak stylizować włosy proste pianką?

Na włosy proste piankę najlepiej nakładać jedynie na górną część fryzury. Po jej aplikacji wilgne kosmyki dobrze jest wysuszyć z użyciem okrągłej szczotki o dużej średnicy. Szczotkę należy delikatnie przeciągać od góry do dołu, cały czas kierując strumień powietrza w jej stronę. W ten sposób wygładzi się kosmyki na całej długości.

Jak stylizować włosu kręcone pianką?

Pianka do włosów pozwoli ujarzmić loki i wydobyć piękno naturalnego skrętu. Aby to zrobić, kosmetyk należy nakładać na osuszone ręcznikiem włosy – na całej długości. W kolejnym kroku opuść głowę w dół i delikatnie ugniataj pasma, jednocześnie je susząc. Pomocna w stylizacji będzie suszarka z dyfuzorem.