Paznokcie hybrydowe – czym są i jak je wykonać, a także zdjąć?

Paznokcie hybrydowe to stylizacje, w których miesza się akryl i lakier hybrydowy. Można je łatwo usunąć bez uszkadzania naturalnych paznokci, zachowując jednocześnie zalety żelu i akrylu.

Zazwyczaj nakłada się je w podobny sposób jak paznokcie żelowe lub akrylowe, ale wymagają dłuższego czasu do wyschnięcia.

Czym są paznokcie hybrydowe?

Paznokcie hybrydowe to mieszanka paznokci żelowych i akrylowych. Hybrydy są zwykle cieńsze niż zwykłe paznokcie akrylowe, ale również zachowują trwałość, która im towarzyszy.

Powodem tej nazwy jest to, że nie jest to tylko jeden rodzaj paznokci, ale oba. Paznokcie hybrydowe mają siłę i trwałość akrylu oraz elastyczność i połysk, jakie daje lakier hybrydowy.

Czym hybrydy różnią się od klasycznego manicure?

Jeśli nie orientujesz się zbytnio w świecie zdobienia paznokci, może być trudno zrozumieć różnicę między manicure hybrydowym a klasycznym.

Paznokcie hybrydowe są bardzo podobne do klasycznych manicure, ale są pewne różnice. Jedną z najbardziej ewidentnych różnic jest to, że paznokcie hybrydowe zwykle mają brokat lub kamienie na wierzchu lakieru.

Paznokcie hybrydowe to mieszanka paznokci akrylowych i żelowych. To ozdoby do paznokci, które dodadzą wytrzymałości i trwałości naturalnym paznokciom, bez użycia jakichkolwiek klejów.

Różnice między manicure klasycznym a paznokciami hybrydowymi są następujące:

-Paznokcie hybrydowe są często trwalsze od klasycznych manicure, ponieważ są również wykonane z akrylu, który sprawia, że są trudniejsze do złamania.

-Paznokcie hybrydowe mogą wytrzymać do 2 tygodni bez odpryskiwania i łamania, podczas gdy klasyczne manicure zwykle trwają 5 dni, zanim staną się łamliwe lub łamią się na brzegach.

-Hybrydy nie wymagają zmywacza do paznokci, dlatego są łatwiejsze na Twoich naturalnych paznokciach.

Czy paznokcie hybrydowe są bezpieczne?

Paznokcie hybrydowe są bezpieczne dla Twoich paznokci. Te paznokcie są popularne, ponieważ oferują zarówno mocne strony paznokci naturalnych, jak i akrylowych.

Zawsze istnieje obawa o bezpieczeństwo zabiegów hybrydowych, ponieważ łączą one dwa różne rodzaje materiałów.

Akryl nakłada się na naturalne paznokcie, następnie nakłada się warstwę polimeru utwardzanego promieniami UV na wierzch tej warstwy, a następnie wykańcza wygląd szkłem lub lakierem hybrydowym. Możesz zdecydować się na lakier hybrydowy, jeśli zależy Ci na trwalszym i trwalszym manicure.

Hybrydowe zabiegi na paznokcie są stosowane od lat i zostały uznane za bezpieczne zarówno przez lekarzy, jak i stylistki paznokci.

Paznokcie hybrydowe po raz pierwszy pojawiły się w latach 70. XX wieku. Są mieszanką akrylu i zwykłego lakieru do paznokci. Są tańsze niż paznokcie akrylowe i dłużej zachowują połysk jak zwykły lakier do paznokci.

Ponieważ te paznokcie nie wymagają tak dużej konserwacji jak zwykłe paznokcie akrylowe, można je uznać za bezpieczne. Ale niektórzy ludzie wolą używać paznokci żelowych, aby uzyskać bardziej długotrwałe rezultaty, ponieważ są one bardziej trwałe.

Wiele osób pociąga paznokcie hybrydowe, ponieważ są tańsze od akryli, ale nie wszyscy są zgodni, że jakość manicure jest tego warta.

Niektórzy twierdzą, że paznokcie hybrydowe wymagają niemal stałej pielęgnacji, aby wyglądały dobrze ze względu na szybsze odpryskiwanie i blaknięcie niż inne rodzaje paznokci.

Manicure hybrydowe mogą być niedrogie, ale mogą nie być warte.

Jak wykonać paznokcie hybrydowe?

Sposobów na wykonanie paznokci hybrydowych jest wiele. Jednym z najprostszych sposobów jest użycie pudru i żelu akrylowego, które można kupić u dowolnego lokalnego dostawcy kosmetyków.

Pierwszym krokiem jest przygotowanie czystej i płaskiej powierzchni do pracy. Powinien być suchy i wolny od wszelkich zanieczyszczeń, które mogą powodować problemy podczas procesu. Następnie musisz przygotować dwa małe pojemniki: jeden na wodę i jeden na proszek akrylowy (jeśli chcesz). Wlej wystarczającą ilość proszku akrylowego do drugiego pojemnika, aż będzie mniej więcej w połowie pełny. W razie potrzeby możesz również dodać aceton lub alkohol, ale to sprawi, że mieszanka będzie bardziej płynna. Gdy wszystkie materiały są na miejscu, wymieszaj je razem za pomocą aplikatora (lub łyżki), aż utworzą gładką, podobną do pasty substancję.

Nail art to trend, który trwa już od kilku lat. Na YouTube i innych platformach dostępnych jest wiele samouczków, które pomogą Ci stworzyć własne paznokcie za pomocą lakieru, farby, naklejek, kalkomanii i nie tylko.

W tym poście pokażemy Ci jak wykonać paznokcie hybrydowe.

Będziemy używać dwóch kolorów lakierów do paznokci – jednego koloru bazowego + jednego kolorowego koloru, który zostanie użyty do projektu. Wszystkie te kroki można wykonać w domu za pomocą zaledwie kilku materiałów, które można znaleźć w szafkach.

1) Przygotuj paznokcie, spiłując je do kształtu kwadratu lub prostokąta i usuwając wszelkie fałdy wzdłuż boków paznokcia.

2) Nałóż przezroczystą bazę farby na paznokcie, aby chronić je przed uszkodzeniem

Cena paznokci hybrydowych

Popularność paznokci hybrydowych znacznie wzrosła w ostatnich latach. Można je nakładać w domu, a cena manicure jest często niższa niż za podobną usługę w salonie paznokci.

Cena paznokci hybrydowych to nie to samo, co cena zwykłych paznokci. Są droższe i mają różne korzyści, takie jak mniej czasu poświęcanego na konserwację lub mniejsze ryzyko infekcji. Jeśli zdecydujemy się na wykonanie paznokci hybrydowych w salonie zapłacimy około 70 zł.

Jak zdjąć paznokcie hybrydowe?

Paznokcie hybrydowe to popularny wybór dla osób, które chcą mieć długie i smukłe paznokcie. Paznokcie te zostały spopularyzowane przez kulturę koreańską i na przestrzeni lat stały się coraz bardziej popularne również w wielu innych krajach. Jednak usuwanie paznokci hybrydowych nie jest takie proste.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to wybrać zmywacz do paznokci. Obecnie na rynku dostępnych jest kilka różnych rodzajów zmywaczy do paznokci, więc musisz znaleźć taki, który najlepiej sprawdzi się w tym, czego potrzebujesz, a następnie nałożyć go na paznokcie. Możesz również użyć acetonu, jeśli nie masz w domu żadnego zmywacza do paznokci lub jeśli nie działa on wystarczająco dobrze dla Ciebie.