puder

Wybór odpowiedniego pudru do twarzy

Niepasujący do cery lub słaby jakościowo podkład potrafi całkowicie zrujnować efekt najbardziej starannego makijażu. Jak wybrać podkład, który będzie stanowił perfekcyjną bazę pod resztę kosmetyków?

Na co uważać w przypadku pudrów?

Zakupy nowego podkładu w żądnym wypadku nie powinny ograniczyć się do wzięcia z półki sklepowej produktu, którego opakowanie mniej lub bardziej przypomina kosmetyk, który właśnie Ci się skończył. Bez uważnego porównania realnych próbek podkładów oraz zastosowania ich na cerze w wyraźnym świetle dziennym utrafienie w produkt optymalny dla Twoich potrzeb będzie trudnym zadaniem. Przy zakupach podkładu nie kieruj się także obietnicami producenta, bez względu na to, jak byłyby kuszące.

Zamiast tego poświęć kilka chwil na zapoznanie się z umieszczonymi w Internecie recenzjami interesujących Cię kosmetyków, by wybrać ten najlepszy, kierując się opiniami osób, która miały już z nim styczność. Nie zapomnij przy tym o analizie składu! Niestety, większość typowych podkładów we fluidzie nie może się pochwalić brakiem szkodliwych dla zdrowia i cery składników. Jeśli brakuje Ci czasu na drobiazgowe sprawdzanie obco brzmiących nazw, istnieje skuteczna alternatywa – zdecyduj się na podkład mineralny (np. produkty http://bikormakeup.com/pl/make-up/pudry-compact-powder-oslo ), w którym nie znajdziesz żadnych toksycznych niespodzianek.

Podkłady mineralne – bajkowy efekt bez wysiłku

Zarówno puder mineralny, jak i stanowiące jego uzupełnienie podkłady bez reszty zawojowały rynek kosmetyków naturalnych, a ich sukcesy nie wydają się zbliżać ku końcowi. Decydując się na korzystanie z podkładu mineralnego, za pomocą kilku umiejętnych pociągnięć pędzla uzyskasz dyskretny, ale w zupełności wystarczający do pokrycia cery rezultat. Również przy zakupie kosmetyków naturalnych, jak puder mineralny czy podkład, powinnaś dobrać właściwy odcień kosmetyku pod kątem kolorytu cery w świetle jasnego dnia.

Za różnicę w kolorach pomiędzy różnymi odcieniami podkładów mineralnych odpowiadają dołączone do minerałów podstawowych pigmenty w różnych proporcjach. Bez obaw – nie mają one niczego wspólnego ze sztucznymi barwnikami, jakich pełno w naszej żywności czy produktach drogeryjnych. Naturalne pigmenty pozwolą Ci na wykonanie makijażu, który zgra się z Twoją urodą w 100 procentach, a dodatki takie, jak mika czy glinki, pomogą w osiągnięciu zamaskowania zmarszczek.

Materiał partnera

Dodaj komentarz