dermaluxclinic

Cechy dobrego kosmetologa

Na rynku kosmetycznym można znaleźć mnóstwo osób, które świadczą usługi w zakresie kosmetyki upiększającej czy pielęgnacyjnej. Znalezienie sprawdzonego gabinetu, bądź kosmetologa, nie należy jednak do najłatwiejszych. Decydując się na zabiegi, które znacząco ingerują w nasze zdrowie, konieczne jest udanie się do specjalisty. Jedynie fachowa obsługa stuprocentowo spełni oczekiwania klienta, a zabieg wykonany zostanie perfekcyjnie. Jakie są cechy dobrego salonu kosmetycznego i czym wyróżnia się najlepszy kosmetolog?

Dobry kosmetolog, czyli jaki?

Z definicji kosmetologia jest dziedziną interdyscyplinarną, a więc łączy w sobie wiedzę z kilku nauk. Nauka obejmuje zagadnienia z chemii, biologii, anatomii, dermatologii, fizjologii, biofizyki, farmakognozji i wielu innych. To dlatego dobra kosmetyczka powinna wyróżniać się rozległą wiedzą, by holistycznie podejść do tematu. Kosmetolog posługuje się różnorodnymi zaawansowanymi technologiami czy substancjami chemicznymi. Konieczne jest rozumienie ich działania, by nie narażać klienta na krzywdę. Jedynie sprawdzony kosmetolog w Katowicach, czy innym mieście w Polsce, będzie potrafił przeprowadzić zabieg bezpiecznie i skutecznie.

Kosmetolog a kosmetyczka

Kosmetyczka i kosmetolog to specjaliści z zakresu pielęgnacji ciała, więc często nazywani są tak samo. Wbrew pozorom, są to dwa odmienne zawody, wymagające innego wykształcenia. To, co je łączy, to wspólne zainteresowania. By zostać kosmetyczką, wystarczy ukończenie kursu lub dwuletniej szkoły kosmetycznej. Po zdaniu państwowego egzaminu, uzyskuje się tytuł technika usług kosmetycznych. Kosmetolog to osoba, która ukończyła trzyletnie studia wyższe. Wielu kosmetologów decyduje się także dodatkowo na dwuletnie studia magisterskie. Osoba zmagająca się z poważnymi dolegliwościami związanymi z pielęgnacją ciała, powinna udać się do kosmetologa, który posiada nie tylko ogromną wiedzę, ale także doświadczenie. Dobry salon kosmetyczny sprawdzi się w przypadku, gdy chcemy się poddać prostym zabiegom.

Cechy dobrej kosmetyczki

Najważniejsze cechy, to czystość oraz przestrzeganie zasad higieny. Warto dopytać o dezynfekcje i sterylizowanie narzędzi. Nie wahaj się również zadawać pytań dotyczących wykształcenia, certyfikatów czy przebytych kursów. W pracy kosmetyczki istotna jest także umiejętność nawiązywania kontaktu. W dobie Internetu przyda się również sprawdzenie opinii o danej kosmetyczce lub salonie.

Materiał partnera

Dodaj komentarz