podkład kosmetyki na twarz

Zalety podkładów mineralnych

Podkład to twarzy, to jeden z podstawowych kosmetyków używanych do makijażu.
Jego głównym zadaniem jest wyrównanie kolorytu skóry, jej wygładzenie oraz ukrycie niedoskonałości. Jest również swego rodzaju bazą, na którą nakładane są inne kosmetyki w celu wykończenie makijażu.

Na rynku dostępne są rożne rodzaje podkładów. Różnią się one między sobą formułą, sposobem nakładania oraz właściwościami. Tak więc wyróżniamy podkłady w płynie, w kremie, w sztyfcie, w kompakcie, a także w formie delikatnego musu.

Podkład mineralny – co to takiego?

Pośród tak bogatej oferty warto zwrócić uwagę na kategorię podkładów mineralnych.

Podkład mineralny, to produkt, który wyróżnia się bardzo lekką konsystencją. Jego podstawową zaletą, jest to, że nie obciąża skóry, ponieważ najczęściej nie zawiera w swoim składzie konserwantów i substancji zapachowych oraz innych zbędnych dodatków. Jest za to wzbogacony w minerały. Ten dostępny w ofercie marki Golden Rose, zawiera ich w swoim składzie aż osiem. Ponadto zawiera przeciwutleniacze witaminy A i E, które chronią skórę przed wczesnym starzeniem oraz w filtr SPF 15, chroniący przed szkodliwymi promieniami UV.

Podkład mineralny, dzięki swoim pozytywnym właściwością, jest doskonałym rozwiązaniem dla osób w dojrzałym wieku, mającymi cerę problematyczną.

Jak wybrać idealny podkład?

Wybierając podkład mineralny warto pamiętać o kilku ważnych zasadach.

Po pierwsze odcień podkładu powinien być tak dobrany, aby był w zasadzie nie widoczny na naszej skórze. Po nałożeniu powinien wyglądać tak naturalnie, jak prawdziwa skóra nadając jednocześnie efekt idealnego wygładzenia.

Kolejną ważną kwestią jest tonacja i kolor skóry. Każdy z nas ma określoną tonację kolorystyczną skóry – może być chłodna lub ciepła. W tonacji chłodnej przeważa pigment różowy w ciepłej natomiast – żółty.

Jeśli już wiemy w jakiej tonacji powinnyśmy wybrać podkład, kolejnym krokiem jest zastanowienie się nad odcieniem naszej skóry i dopasowaniem go do podkładu.

Nie jest to takie proste, warto więc skonsultować się w tym temacie z ekspertem, który pomoże wybrać produkt idealny dla naszych potrzeb.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz