W jakim celu stosuje się winietki i zawieszki weselne

Ślub to najważniejszy dzień w życiu Pana Młodego, Panny Młodej oraz ich bliskich. Dlatego organizując uroczystość weselną, wszystko musi zostać dopracowane w najdrobniejszym szczególe. Podczas przygotowywań aranżacji stołów często pojawia się pytanie o zasadność stosowania winietek, a także zawieszek weselnych. W jakim celu się je stosuje i czy warto wydawać na nie pieniądze? Zatem zachęcamy, aby przed podjęciem decyzji o ich zakupie lub rezygnacji z nich, przyjrzeć się im bliżej.

Na początku należy wyjaśnić, czym jest winietka, a czym zawieszka weselna. Winietka to kolorowa pięknie zdobiona karteczka zawierająca imię i nazwisko każdego z gości weselnych. Stosowana jest w sytuacji, gdy gospodarze wesela postanawiają samodzielnie przydzielić gościom miejsca przy stole.

Winietka sprawdza się idealnie, gdy nowożeńcy znają wszystkie osoby mające przybyć na wesele i wiedzą kto za kim przepada, a kogo lepiej nie posadzić obok siebie. Zastosowanie winietek zapobiega również rozdzieleniu par, małżeństw lub rodzin z dziećmi. Starannie dopasowane winietki i przemyślane usytuowanie gości pozwoli zapobiec zbędnym przepychankom oraz nieporozumieniom podczas zajmowania miejsc przy stole.

Zawieszka natomiast to rodzaj karteczki z życzeniami dla gości weselnych od Pary Młodej. Nie zawiera ona danych personalnych osób przybywających na uroczystość. Zawieszki weselne wykorzystuje się w rozmaitych celach. Ozdabia się nimi butelki z alkoholem, a także dołącza, jako pamiątkowy upominek dla gości stawiając na stole przy zajmowanych miejscach. Osoby chcące sprawić radość swoim krewnym i przyjaciołom zaproszonym na wesele, mogą zdecydować się na zawieszkę z życzeniami lub sentencją.

Tym, co łączy winietki i zawieszki weselne, to ich elegancka stylistyka oraz niepowtarzalne wzornictwo. Roślinna ornamentyka, stylowe szlaczki lub inne ciekawe nadruki tworzą niepowtarzalny efekt wizualny, dekorując stół w sposób wyjątkowy. Wydrukowane na wysokiej jakości papierze tekturowym winietki i zawieszki tworzą miłą pamiątkę, do której goście weselni będą mogli wracać z sentymentem, wspominając niezapomniane wrażenia z uroczystości.

W jaki sposób wybrać winietki i zawieszki

Stworzenie spójnej oprawy stylistycznej wesela pozwoli poczuć się nowożeńcom pewnie i komfortowo w każdej sytuacji. Dlatego dobierając dekoracje oraz rozmaite dodatki należy zadbać o ich jedność estetyczną. Ważny okazuje się każdy detal stanowiący część aranżacji sali weselnej, w tym w szczególności stołu, którego stylistyka musi być spójna. Tu nie ma miejsca na przypadkowość.

Decydując się na winietki i zawieszki, należy dopasować je do całości oprawy weselnej. Ich estetyka powinna współgrać z pozostałymi elementami scenerii ślubnej, nawiązując do niej tematycznie. Ważne, aby zarówno winietki, jak i zawieszki były wykonane z wysokiej jakości materiałów, zapewniających elegancki oraz estetyczny wygląd. Reasumując, winietki i zawieszki weselne coraz częściej okazują się ważnym elementem oprawy aranżacyjnej stołu weselnego.