tatuaże

Usuwanie kolorowych tatuaży – dziś to żaden problem!

Tatuaż jest formą sztuki, którą możemy dumnie nosić przez długie lata. Wykonany profesjonalnie wywołuje pozytywne wrażenia estetyczne i jest sposobem na unikalne wyrażenie własnej kreatywności, charakteru lub poglądów. Problem pojawia się wtedy, gdy jego wykonanie pozostawia wiele do życzenia, wzór na ciele przestaje być już wyjątkowy, a staje się bardziej śmieszny lub jest źródłem kłopotów związanych z życiem zawodowym. Do tej pory usuwanie tatuaży wiązało się z ogromnym bólem oraz wysokim ryzykiem wystąpienia blizn, a sam tatuaż zamiast zniknąć, jedynie bladł. Szczęśliwie dla osób żałujących tego odważnego kroku, usuwanie tatuaży w dzisiejszych czasach, nawet tych kolorowych, stało się o wiele prostsze, a to za sprawą najnowocześniejszych urządzeń laserowych.

CUTERA ENLIGHTEN PICO – przełom w technice usuwania tatuaży

Wyróżnia się dwie metody usuwania tatuażu – mechaniczną oraz laserową. Mechaniczna jest dość inwazyjnym zabiegiem i polega na ścieraniu naskórka w miejscu rysunku. Wiąże się z dużym bólem oraz możliwością wystąpienia po zabiegu nieestetycznych bliznowców. Metoda laserowa jest znacznie skuteczniejsza. Do tej pory usunięcie tatuażu, szczególnie kolorowego, wiązało się z trudnościami. Kolor, sposób wykonania, rodzaj tuszu – to wszystko utrudniało zabieg. Również wbrew powszechnej opinii – ciężej usunąć tatuaż kolorowy niż czarny, w szczególności ten w odcieniach pasteli, pomarańczu, fioletu lub bieli. Dawniej laser oddziaływał tylko na intensywny barwnik, dlatego nie mógł “wyczuć” delikatnych kolorów. Dzisiaj nie ma już tego problemu, ponieważ specjaliści medycyny estetycznej opatentowali nowoczesne lasery, które skutecznie radzą sobie z każdym typem tatuażu.

Zapytaliśmy ekspertów z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy, które urządzenie wykazuje najefektywniejsze działanie. Byli zgodni, że przełomem w technice usuwania tatuaży jest system laserowy CUTERA ENLIGHTEN PICO.

Jak przebiega zabieg z wykorzystaniem CUTERA ENLIGHTEN PICO i jakie są jego efekty?

System laserowy CUTERA ENLIGHTEN PICO to najnowocześniejszy sprzęt, który w jednym urządzeniu łączy aż trzy funkcje lasera. Dzięki temu, że laser łączy technologię piko- i nanosekundą oraz przejawia najwyższą moc impulsu dostępnego w trzech długościach fali (532 nm, 670 nm i 1064 nm), wykazuje niezwykle szerokie spektrum działania i jest w stanie usunąć każdy rodzaj tatuażu. Dzięki zmiennym parametrom można go dopasować do indywidualnych potrzeb. Jego działanie jest szybkie, skuteczne i bezbolesne.

Zabieg z wykorzystaniem CUTERA ENLIGHTEN PICO polega na rozbiciu mikrocząsteczek barwnika w głębokich warstwie skóry za pomocą ultrakrótkiej wiązki światła laserowego, które potem są już usuwane samodzielnie przez skórę. Laser omija tkanki wokół tatuażu, dzięki czemu nie uszkadza skóry i redukuje do minimum ryzyko wystąpienia powikłań. Laser oddziałuje na ciało dosłownie przez kilka sekund, co powoduje że cały zabieg trwa niezwykle krótko i jest niemal bezbolesny – laser ma wbudowaną specjalną technologię chłodzącą, która redukuje odczucia bólowe w trakcie i po zabiegu, dzięki czemu nie jest konieczne stosowanie znieczulenia. W porównaniu do dawnej technologii laserowej, która jedynie rozjaśniała tatuaż, system laserowy CUTER ENLIGHTEN PICO trwale pozbywa się barwnika ze skóry. Pierwsze efekty widoczne są po kilku tygodniach od zabiegu, jednakże warto pamiętać, że aby rezultaty były w pełni zadowalające, terapię laserem należy kilkakrotnie powtórzyć w zależności od wielkości i koloru tatuażu.

Aby dowiedzieć się więcej o zabiegu usuwania tatuaży za pomocą lasera CUTERA ENLIGHTEN PICO zajrzyj na stronę internetową BienkowcyClinic. Po szczegółowe informacje możesz zgłosić się też do recepcji BieńkowscyClinic w Bydgoszczy i w Częstochowie.

Materiał partnera

Dodaj komentarz