kriolipolizadermed

Sposób na wyszczuplanie – zamrażanie. Na czym polega kriolipoliza Cooltech?

Wydatne boczki, wystający brzuch, podwójny podbródek, to problemy, z którymi nie zawsze można poradzić sobie stosując tylko zdrową dietę i uprawiając aktywność fizyczną. Pomocne mogą okazać się zabiegi medycyny estetycznej. Jednym ze sposobów ułatwiających redukcję tkanki tłuszczowej z problematycznych miejsc jest kriolipoliza, czyli zabieg wyszczuplający bez skalpela – polegający na zamrażaniu tkanki tłuszczowej. Pewnie zastanawiasz się, czy to bezpieczne.

Kriolipoliza – pomoc w redukcji nadprogramowej tkanki tłuszczowej

Kriolipoliza jest bezpieczna i wyjątkowo skuteczna już po jednym zabiegu. Proces zamrażania tkanki tłuszczowej jest kontrolowany przez urządzenie i nie ma możliwości powstawania odmrożeń. Specjaliści z katowickiego Centrum DER-MED wybrali kriolipolizę CoolTech firmy COCCON Medical. Nie wymaga ona nawet stosowania znieczulenia. Nowoczesna technologia została opracowana w ten sposób, by niszczyć komórki tłuszczowe, a oszczędzać sąsiadujące tkanki, takie jak skóra czy naczynia krwionośne. Możliwe jest to dzięki precyzyjnym parametrom urządzenia, m.in. ściśle określonemu czasowi chłodzenia. Efekty wyszczuplania CoolTech widoczne są już po jednym zabiegu, a z tygodnia na tydzień stają się coraz bardziej wyraźne, by po upływie trzech miesięcy osiągnąć optymalną postać.

Na czym polega zabieg CoolTech?

Kriolipoliza CoolTech to innowacyjny i niezwykle skuteczny zabieg redukcji podskórnej tkanki tłuszczowej. To jedna z najczęstszych metod stosowanych w celu usuwania podwójnego podbródka oraz miejscowych nadmiarów tkanki tłuszczowej.

Zabieg CoolTech trwa około 70 minut i składa się z następujących etapów:

  • pomiar grubości tkanki tłuszczowej, który umożliwia precyzyjne zaprogramowanie parametrów urządzenia dla konkretnego przypadku,
  • zabezpieczenie miejsca poddawanego zabiegowi ochronną membraną, która izoluje naskórek przed niską temperaturą i jednocześnie ogranicza ryzyko powstania wybroczyn wynikających z działania podciśnienia,
  • przyłożenie aplikatora, który zasysa i schładza fałd skóry do bardzo niskiej temperatury (około -8°C) – następuje precyzyjne aplikowanie niskiej temperatury wprost do tkanki tłuszczowej; jednocześnie efekt podciśnienia powoduje ograniczenie cyrkulacji krwi w obszarze zabiegu, co znacznie zwiększa jego bezpieczeństwo i skuteczność.

Niska temperatura osiągana podczas zabiegu kriolipolizy powoduje trwałe uszkodzenie komórek tłuszczowych. Następnie martwe komórki zostają usunięte z organizmu w naturalnym procesie metabolicznym. Obumieranie komórek tłuszczowych zachodzi stopniowo, dlatego ostateczny efekt kriolipolizy nie jest natychmiastowy, ale pojawia się dopiero po około trzech miesiącach.

Kto może skorzystać z kriolipolizy?

Kriolipoliza polecana jest w szczególności osobom, które mają problem z miejscowo nagromadzoną tkanką tłuszczową, zwłaszcza w takich partiach ciała, jak podbródek, ramiona, brzuch czy uda. W tych miejscach efekty wyszczuplania przez zamrażanie są najlepiej widoczne. U większości osób rezultaty zauważalne są już po jednym zabiegu. Jeżeli jednak nie są satysfakcjonujące, zabieg można powtórzyć po 6 tygodniach.

Redukcja tkanki tłuszczowej za pomocą CoolTech nie powinna być stosowana jako jedyna metoda odchudzania. Osoby poddające się zabiegowi powinny pamiętać o regularnych ćwiczeniach i zdrowej diecie, co pomoże im w utrzymaniu i spotęgowaniu efektów wyszczuplania.

Więcej o kriolipolizie oraz innych bezpiecznych metodach modelowania sylwetki przeczytasz na stronie Centrum DER-MED w Katowicach.

Dodaj komentarz