zabieg

Skuteczny sposób walki z łysieniem – mezoterapia skóry głowy

Ciągły stres, zła dieta, brak snu, szybkie tempo życia czy po prostu genetyka. To tylko kilka powodów, przez które tracimy włosy na głowie. Niestety to właśnie ten element ma znaczący wpływ na naszą urodę, dlatego walka z problemem łysienia przybrała w ostatnich latach na sile. Na rynku pojawiły się setki preparatów takich jak szampony czy pastylki, których działanie podajemy w wątpliwość. W jaki sposób naprawdę skutecznie poradzić sobie z wypadaniem włosów? Zapraszamy do lektury.

Jednym ze skutecznych sposób na walkę z łysieniem jest mezoterapia igłowa. Metoda działa w przypadku różnych schorzeń skóry i polega na wstrzykiwaniu bezpośrednio w miejsca chorobowe niewielkich ilości substancji leczniczych. Oprócz poprawy jakości włosów i zahamowaniu ich wypadania odnotowano również wzrost nowych i silnych cebulek. Po okresie testów, metodę wprowadzono do klinik i do dziś cieszy się olbrzymią popularnością.

Na czym polega zabieg?

Mezoterapia, jak wspominaliśmy w poprzednim akapicie, opiera się na powierzchniowym ostrzykiwaniu miejsc na skórze głowy, w których włosy są osłabione lub jest ich najmniej. Specjalne substancje lecznicze hamują proces wypadania i pobudzają wzrost nowych włosów. W skład substancji wchodzą między innymi witaminy, substancje odżywcze, oraz elementy, których brakuje we wszystkich szamponach lub suplementach, czyli leków przeciwzapalnych. Warto zaznaczyć, że w renomowanych klinikach zestaw produktów leczniczych jest dobierany w sposób indywidualny do każdego pacjenta.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Mezoterapia skóry głowy polecana jest najczęściej osobom mającym znaczące problemy z łysieniem i miejscowym wypadaniem włosów. Niestety ta dolegliwość dotyka ludzi w różnym wieku i różnej płci. W przypadku zabiegu dokonanego na mężczyźnie efekty widoczne są bardzo szybko. Skuteczność mezoterapii u kobiet jest zadowalająca po kilku miesiącach, kiedy włosy odrosną do oczekiwanej długości.

Dodaj komentarz