portfel

Portfel skórzany – biznesowy prezent dla mężczyzny

Zakup prezentu dla mężczyzny to nie zawsze łatwe zadanie. Na szczęście istnieje kategoria akcesoriów, które ze względu na swój uniwersalizm pozostają sprawdzonym typem prezentu, który ma szansę spodobać się każdemu. Mowa oczywiście o skórzanych portfelach.

Elegancki prezent dla mężczyzny – co kupić?

Skórzany portfel męski to często symbol uniwersalnego prezentu, który powinien przypaść do gustu każdemu mężczyźnie. Nie będziemy wnikać w słuszność takiej teorii, ale trzeba przyznać, że zakup męskiego portfela – podobnie jak szalika czy zimowych rękawic – nie powinien przysparzać problemu.

W przeciwieństwie do zróżnicowanych kolorystycznie modeli damskich portmonetek, wzory portfeli męskich są bardzo oszczędne, wręcz minimalistyczne. Im prostsza, bardziej praktyczna forma – tym lepiej. Portfel męski powinien być przede wszystkim funkcjonalny. Dobrze, jeśli mieści karty płatnicze, dokumenty i ma wydzielone miejsce na bilon. Ważnym elementem jest też jakość zapięcia – zatrzasków, rzepów lub zamków błyskawicznych. Rozmiar i pojemność portfela to kluczowe cechy tego produktu, które mogą przeważyć o decyzji zakupu. Praktyczny, skórzany portfel męski powinien także zmieścić się w kieszeni.

Portfel skórzany – niezbędny czy zbyteczny?

Czy w czasach popularności płatności bezgotówkowych tradycyjne portfele odejdą do lamusa? Nic bardziej mylnego. Nadal nosimy przy sobie bilon, banknoty a także pakiet kart płatniczych. Większość mężczyzn wykorzystuje też portfel do noszenia najważniejszych dokumentów. Dobrze zatem wybrać model, który jest wykonany z solidnego materiału a naturalna skóra z pewnością do takich należy.

Elegancki, skórzany portfel męski ma też niebagatelną wartość stylizacyjną – może być modnym dodatkiem w stylu biznesowym lub casualowym. Proste modele portfeli z gładkiej skóry w kolorze czarnym, ciemnobrązowym, szarym lub granatowym – to najchętniej kupowane akcesoria. Fanom bardziej odważnych rozwiązań można polecić portfele z wzorami tłoczonymi lub spersonalizowanym grawerem.

Nie tylko portfel – jakie dodatki na prezent?

Jeśli zdecydujemy się uzupełnić nasz prezent o dodatkowe elementy, warto wybrać akcesoria w podobnej stylistyce. Portfel pojemny, z dodatkowymi kieszeniami bywa miejscem przechowywania banknotów i dokumentów. Ciekawym uzupełnieniem prezentu może być skórzany wizytownik w podobnej kolorystyce. Jest to oryginalny a zarazem elegancki zestaw prezentowy – szczególnie w przypadku podarunków o charakterze biznesowym.

Jeśli kupujemy prezent dla bliskiej osoby, możemy pokusić się o zakup akcesoriów skórzanych z grawerem. Co zamiast wizytownika? Skórzany pasek lub rękawice to równie ciekawa alternatywa a przy tym na tyle uniwersalna, że powinna przypaść do gustu każdemu mężczyźnie.

Materiał partnera

Dodaj komentarz