Peeling kawowy pomoże nam poprawić wygląd naszej cery, a co za tym idzie naszego samopoczucia. W codziennym biegu powoli przestajemy wykonywać rzeczy własnoręcznie na korzyść sklepowych gotowców i zamienników. Zapominamy, że domowe wersje kosmetyków mogą znacznie lepiej wpływać na kondycję naszego ciała gdyż zrobione są ze sprawdzonych, naturalnych i bezpiecznych składników. W tym artykule podamy przepis na peeling kawowy na twarz, który każdy może wykonać w domy, wystarczy kilka minut i dostępne pod ręką składniki.
Spis treści:
Peeling kawowy – co to jest?
Peeling z kawy to łatwa w wykonaniu mieszanka olejku i kawy, ewentualnie także wybranych dodatków, która korzystnie wpływa na kondycję i wygląd naszej skóry. Dzięki właściwościom ścieralnym pozwala między innymi na usunięcie martwego naskórka, a co za tym idzie poprawę wyglądu cery i naszego samopoczucia.
Jak działa peeling kawowy?
Peeling z fusów kawy pozwala na usunięcie martwych komórek naskórka przez co nakładane później kosmetyki lepiej się wchłoną i zadziałają, a cera odzyska dawny blask i świeży wygląd. Najciekawsze jednak działanie wykazują zawarte w kawie przeciwutleniacze opóźniające proces starzenia się naszej skóry oraz minimalizujące szkodliwy wpływ wolnych rodników. Peeling kawowy na twarz wspiera także usuwanie plam i przebarwień z którymi boryka się niemal każdy z nas.
Peeling kawowy skład
Jeśli chcesz przygotować domowy peeling kawowy potrzebujesz zaledwie kilku składników – fusów mielonej kawy zaparzonych wcześniej (zachęcamy do wykorzystania tych po wypitej przez siebie kawie), wybrany przez nas olej – np. lniany, kokosowy, oliwę z oliwek lub oliwkę do ciała oraz dodatki – np. cukier bądź sól.
Składniki:
- Fusy zmielonej kawy,
- Olej lniany, kokosowy lub oliwa z oliwek,
- Cukier lub sól.
Gdy wykonamy peeling kawowy na twarz w większej ilości możemy użyć go także na resztę ciał. Wtedy warto dodać do mieszanki odrobinę cynamonu (około jednej łyżeczki), który dodatkowo pomoże w walce z cellulitem.
Jak przygotować peeling kawowy?
Na początek warto odsączyć przygotowane fusy i umieścić je w miseczce – około dwie łyżeczki. Następnie należy dodać do nich niewielką ilość oleju aż do uzyskania konsystencji pasty lub budyniu oraz jedną łyżeczkę wybranego, sypkiego dodatku.
- Krwawy peeling – jak go stosować?
- Olej rycynowy na włosy – tego o nim nie wiesz!
- Maść końska na włosy – jak ją używać?
Po wymieszaniu całości peeling jest gotowy do użycia. By go wykorzystać zalecamy nałożyć niewielką ilość peelingu na zwilżoną uprzednio skórę twarzy, a następnie masować ją delikatnie kolistymi ruchami. Po zabiegu skórę przemywamy wodą, osuszamy i nakładamy na nią krem by dodatkowo wzmocnić efekt nawilżenia i odżywienia.
Przygotowanie:
- Odsączenie fusów,
- Umieszczenie fusów w misce,
- Dodanie oleju,
- Dodanie cukru lub soli,
- Wymieszanie całości.
Jak nałożyć peeling kawowy krok po kroku:
- Zwilżamy skórę wodą,
- Nakładamy peeling,
- Delikatnie masujemy,
- Przemywamy wodą i osuszamy.
Peeling z fusów kawy pozwala na usunięcie martwych komórek naskórka przez co nakładane później kosmetyki lepiej się wchłoną i zadziałają, a cera odzyska dawny blask i świeży wygląd.
Przeciwwskazania
Peeling z kawy, jak każdy inny kosmetyk czy preparat, nie może być stosowany w każdych okolicznościach. Przede wszystkim należy pamiętać, że z uwagi na jego mocną ścieralność należy ograniczyć częstotliwość jego użycia. Dodatkowo, nie powinny go stosować osoby z nadwrażliwością na kawę i zawartą w niej kofeinę, problemem z pękającymi naczynkami i wrażliwą skórą.
Domowe kosmetyki to świetny sposób na zadbanie o siebie i wieczorny relaks, a dodatkowo pozwalają na ciekawe i korzystne wykorzystanie kuchennych odpadków. Zaproś siebie do domowego SPA we własnej łazience i cięż się odprężeniem. Polecamy każdemu!