ziarna kawy

Peeling kawowy – jak zrobić peeling z kawy na twarz?

Peeling kawowy pomoże nam poprawić wygląd naszej cery, a co za tym idzie naszego samopoczucia. W codziennym biegu powoli przestajemy wykonywać rzeczy własnoręcznie na korzyść sklepowych gotowców i zamienników. Zapominamy, że domowe wersje kosmetyków mogą znacznie lepiej wpływać na kondycję naszego ciała gdyż zrobione są ze sprawdzonych, naturalnych i bezpiecznych składników. W tym artykule podamy przepis na peeling kawowy na twarz, który każdy może wykonać w domy, wystarczy kilka minut i dostępne pod ręką składniki.

Peeling kawowy – co to jest?

Peeling z kawy to łatwa w wykonaniu mieszanka olejku i kawy, ewentualnie także wybranych dodatków, która korzystnie wpływa na kondycję i wygląd naszej skóry. Dzięki właściwościom ścieralnym pozwala między innymi na usunięcie martwego naskórka, a co za tym idzie poprawę wyglądu cery i naszego samopoczucia.

Jak działa peeling kawowy?

Peeling z fusów kawy pozwala na usunięcie martwych komórek naskórka przez co nakładane później kosmetyki lepiej się wchłoną i zadziałają, a cera odzyska dawny blask i świeży wygląd. Najciekawsze jednak działanie wykazują zawarte w kawie przeciwutleniacze opóźniające proces starzenia się naszej skóry oraz minimalizujące szkodliwy wpływ wolnych rodników. Peeling kawowy na twarz wspiera także usuwanie plam i przebarwień z którymi boryka się niemal każdy z nas.

Peeling kawowy skład

Jeśli chcesz przygotować domowy peeling kawowy potrzebujesz zaledwie kilku składników – fusów mielonej kawy zaparzonych wcześniej (zachęcamy do wykorzystania tych po wypitej przez siebie kawie), wybrany przez nas olej – np. lniany, kokosowy, oliwę z oliwek lub oliwkę do ciała oraz dodatki – np. cukier bądź sól.

Składniki:

 • Fusy zmielonej kawy,
 • Olej lniany, kokosowy lub oliwa z oliwek,
 • Cukier lub sól.

Gdy wykonamy peeling kawowy na twarz w większej ilości możemy użyć go także na resztę ciał. Wtedy warto dodać do mieszanki odrobinę cynamonu (około jednej łyżeczki), który dodatkowo pomoże w walce z cellulitem.

kawa

Jak przygotować peeling kawowy?

Na początek warto odsączyć przygotowane fusy i umieścić je w miseczce – około dwie łyżeczki. Następnie należy dodać do nich niewielką ilość oleju aż do uzyskania konsystencji pasty lub budyniu oraz jedną łyżeczkę wybranego, sypkiego dodatku.

Po wymieszaniu całości peeling jest gotowy do użycia. By go wykorzystać zalecamy nałożyć niewielką ilość peelingu na zwilżoną uprzednio skórę twarzy, a następnie masować ją delikatnie kolistymi ruchami. Po zabiegu skórę przemywamy wodą, osuszamy i nakładamy na nią krem by dodatkowo wzmocnić efekt nawilżenia i odżywienia.

Przygotowanie:

 1. Odsączenie fusów,
 2. Umieszczenie fusów w misce,
 3. Dodanie oleju,
 4. Dodanie cukru lub soli,
 5. Wymieszanie całości.

Jak nałożyć peeling kawowy krok po kroku:

 1. Zwilżamy skórę wodą,
 2. Nakładamy peeling,
 3. Delikatnie masujemy,
 4. Przemywamy wodą i osuszamy.

Peeling z fusów kawy pozwala na usunięcie martwych komórek naskórka przez co nakładane później kosmetyki lepiej się wchłoną i zadziałają, a cera odzyska dawny blask i świeży wygląd.

Przeciwwskazania

Peeling z kawy, jak każdy inny kosmetyk czy preparat, nie może być stosowany w każdych okolicznościach. Przede wszystkim należy pamiętać, że z uwagi na jego mocną ścieralność należy ograniczyć częstotliwość jego użycia. Dodatkowo, nie powinny go stosować osoby z nadwrażliwością na kawę i zawartą w niej kofeinę, problemem z pękającymi naczynkami i wrażliwą skórą.

Domowe kosmetyki to świetny sposób na zadbanie o siebie i wieczorny relaks, a dodatkowo pozwalają na ciekawe i korzystne wykorzystanie kuchennych odpadków. Zaproś siebie do domowego SPA we własnej łazience i cięż się odprężeniem. Polecamy każdemu!