kosmetologia

Peeling cukrowy DIY – jak przygotować domowy peeling?

Peeling cukrowy to bardzo popularna metoda oczyszczania i pielęgnacji skóry twarzy. Dowiedz się, czym jest ten rodzaj peelingu, jakie składniki będą potrzebne do jego przygotowania, jak zrobić peeling krok po kroku, a także jakie są zalety stosowania cukrowego peelingu.

Co to jest peeling cukrowy?

Podstawą pielęgnacji cery jest regularne i skuteczne oczyszczanie. Spełnienie tego warunku jest konieczne, ponieważ tylko w taki sposób kolejne czynności będą mogły skutecznie zatroszczyć się o tą najdelikatniejszą część kobiecego ciała. Peeling cukrowy to nic innego jak skuteczne złuszczanie martwego naskórka, co w efekcie prowadzi do poprawienia nie tylko jej wyglądu, ale także ogólnej kondycji. Peelingi to kosmetyki, które zawsze zawierają w sobie drobinki, a te z przy odpowiednich ruchach pozwolą na nieinwazyjne i w pełni bezpieczne usunięcie naskórka.

Cukier w branży kosmetycznej stosowany jest od bardzo dawna, choć tylko w peelingach znajdujemy go w postaci naturalnych drobinek. Co ciekawe, przygotowanie własnego peelingu nie jest wymagające, a z pewnością warto spróbować samemu, by móc cieszyć się nieskazitelną i pełną blasku cerą.

Peeling cukrowy – składniki

Domowy peeling cukrowy nie jest przedsięwzięciem kosztownym. Samodzielne przygotowanie takiego kosmetyku jest natomiast gwarancją na to, że w składzie znajdą się dokładnie takie składniki, jakich oczekujemy. Bez chemicznych dodatków, które często pojawiają się w renomowanych kosmetykach. Do przygotowania peelingu będziemy potrzebować cukru ziarnistego oraz oleju. To dwa podstawowe składniki, na których właściwie można poprzestać. W celu urozmaicenia zapachu można śmiało skorzystać z olejków eterycznych. Entuzjaści domowych peelingów uważają, że najlepszą formą tłuszczu jest olej kokosowy lub masło shea. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by zastosować zwyczajną oliwę, która świetnie nawilży skórę i tym samym wpłynie na jej odpowiednią jędrność.

Skład peelingu cukrowego:

  • Cukier ziarnisty,
  • Olej,
  • Olejki eteryczne.

Sposób przygotowania w domu

Aby skorzystać z peelingu możemy udać się do gabinetu kosmetycznego, gdzie pracują profesjonaliści ale również możemy wykonać go samemu domowym sposobem. Przygotowanie peelingu cukrowego do twarzy jest banalnie prostym przedsięwzięciem. Warto jednak pamiętać, że w tym wypadku konsystencja ma niemałe znaczenie, dlatego warto trzymać się ustalonych proporcji lub samodzielnie dobrać ilość składników, które w efekcie stworzą dosyć gęstą masę.

Peeling cukrowy przepis

Peeling cukrowy powinien składać się z gruboziarnistego cukru, który należy wymieszać z wybranych przez siebie olejem. Należy jednocześnie pamiętać o tym, że oliwa ma płynniejszą konsystencję, co ułatwia wymieszanie wszystkich składników. Po wymieszaniu oleju z cukrem można zastanowić się nad dodatkami, które uświetnią domową produkcję. Niezłym pomysłem będzie dodanie odrobiny miodu oraz cytryny, które ze względu na swoje właściwości cieszą się ogromnym uznaniem w branży kosmetycznej. Przygotowana porcja powinna wystarczyć na dwa zabiegi oczyszczające.

Jak stosować?

Przede wszystkim należy pamiętać, że peelingi stosuje się na lekko zwilżoną cerę. Dzięki temu redukujemy prawdopodobieństwo pojawienia się dokuczliwych podrażnień. Przygotowany peeling należy delikatnie nałożyć na skórę twarzy, omijając oczy. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by peeling zastosować na ustach. Przygotowany peeling należy okrężnymi i niezbyt mocnymi ruchami wpasowywać w twarz nie dłużej niż kilka minut.

Zalety stosowania peelingu cukrowego

Peeling cukrowy DIY to fantastyczny wariant dla pań, które pragną dostarczyć swojej cerze zdrowia w najczystszej postaci. Regularne stosowanie peelingu znacząco poprawi kondycję cery, dbając o jej nawilżenie. Właściwości takiego kosmetyku sięgają jednak nieco dalej. Skóra nie tylko nabierze zdrowego kolorytu, ale także nabierze fantastycznej gładkości.