ciąża

Obcinanie włosów w ciąży – obalamy mity!

Czy w ciąży można obcinać? To częste pytanie wśród kobiet ciężarnych. Odpowiedź jest jednak nieco skomplikowana i zależy od rodzaju fryzury, którą chcesz uzyskać.

Obcinanie na krótko włosów w ciąży

Jeśli chcesz krótkiej fryzury, najlepiej poczekać z tym do po ciąży, ponieważ włosy mogą wypadać z powodu stresu.

Krótkie cięcie włosów w ciąży

Większość stylistek powie Ci, że jeśli nie chcesz czekać do porodu, poleciliby długie warstwowe cięcie. Jeśli nie masz nic przeciwko czekaniu na ciążę i skróceniu fryzury, upewnij się, że Twoja stylistka używa maszynki do strzyżenia zamiast nożyczek, ponieważ zmniejsza to obciążenie włosów i nie wymaga zbytniej pielęgnacji. Jeśli chcesz mieć długą fryzurę, nie powinno być problemu w ciąży.

Jeśli chcesz krótkiej fryzury, najlepiej poczekać z tym do po ciąży, ponieważ włosy mogą wypadać z powodu stresu!

Jaką fryzurę w ciąży?

Jeśli chodzi o stylizację włosów w czasie ciąży, nie ma jednej właściwej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj fryzury masz, jak długie są twoje włosy i jak myślisz o krótkich włosach. Jak wspomnieliśmy, z obcinaniem włosów na krótko lepiej wstrzymać się w trakcie ciąży, gdyż w tym okresie kobieta często odczuwa dużo stresu co może powodować wypadanie włosów. Jednak jeśli dużo energii pokładasz w pielęgnację włosów, to nawet krótka fryzura w ciąży będzie dla Ciebie odpowiednia.

Farbowanie włosów w ciąży

No dobrze, jeśli już wybrałaś odpowiednią długość fryzury i zdecydowałaś się na cięcie włosów w ciąży to czas na zadanie sobie pytania o farbowanie. Czy można nakładać farbę na włosy będą w ciąży? Farbowanie włosów w ciąży jest bezpieczne dla Twojego dziecka.

włosy

Istnieje wiele mitów na temat farbowania włosów podczas ciąży. Najpopularniejszym z nich jest to, że może spowodować uszkodzenie mózgu rozwijającego się płodu. Nieważne, czy używasz barwników chemicznych czy henny, jest to całkowicie bezpieczne dla Twojego dziecka.

Wskazane jest skonsultowanie się z lekarzem przed podjęciem jakiegokolwiek leczenia w czasie ciąży. Jednak doniesienia wykazały, że farbowanie włosów w dowolnym momencie ciąży nie ma negatywnego wpływu na rosnący płód ani ogólnie na zdrowie matki.

Mity dotyczące cięcia i farbowania włosów w ciąży

Tak więc mity dotyczące cięcia włosów i ich farbowania w trakcie ciąży możemy zdecydowanie obalić!