kosmetyk

Maseczka z miodu na twarz

Maseczka z miodu znajduje wiele zwolenników, szczególnie w gronie osób, które chcą zadbać o swoją cerę w sposób jak najbardziej naturalny. Zaletą jest także jej prostota oraz atrakcyjna cena składników potrzebnych do zrobienie takiej maseczki. Z poniższego tekstu dowiesz się, czym jest maseczka miodowa, jak ją wykorzystywać na twarz, w jaki sposób ją przygotować oraz dla kogo będzie najbardziej przydatna.

Maseczka miodowa – jak działa?

Maseczka na twarz z miodu przede wszystkim posiada działanie nawilżające. Działa także bakteriobójczo oraz w niewielkim stopniu złuszczająco, co z pewnością docenią osoby z problemami skórnymi oraz wszelkimi niedoskonałościami (np. trądzikiem). Miód od zawsze znany był ze swoich właściwości – pomagał także w stanach zapalnych skóry oraz w różnego rodzaju alergiach. Jest to niezwykle delikatna i uniwersalna forma maseczki, odpowiednia dla większej ilości osób. Główny jej składnik – miód – dzięki wysokiej zawartości glukozy utrudnia proces parowania wody z naskórka, dzięki czemu więcej wody zostaje w skórze i jest ona nawilżona. Efekt jędrności skóry następuje poprzez ułatwienie przepływu krwi i limfy w rejonie, gdzie aplikowaliśmy maseczkę. W następstwie skóra jest bardziej napięta a efektów starzenia – mniej.

miód

Działanie maseczki miodowej:

  • Nawilżanie skóry twarzy,
  • Złuszczanie,
  • Pomoc w stanach zapalnych skóry i trądziku, a także alergiach,
  • Poprawa jędrności skóry twarzy.

Efekt jędrności skóry następuje poprzez ułatwienie przepływu krwi i limfy w rejonie, gdzie aplikowaliśmy maseczkę. W następstwie skóra jest bardziej napięta a efektów starzenia – mniej.

Jak przygotować maseczkę miodową?

Sposób przygotowania maseczki miodowej na twarz zależy od wariantu maseczki, który wybraliśmy. Tym najbardziej popularnym jest mieszanka miodu, śmietany/mleka oraz soku z cytryny. Po wymieszaniu ze sobą składników w odpowiednich dla nas proporcjach, pozostaje nam rozprowadzić gotową maseczkę równomiernie na twarz.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby maseczka znalazła się także na naszej szyi lub dekolcie. Kiedy ten krok już za nami, pozostaje nam zrelaksować się na najbliższe 20-30 minut, po których zmywamy maseczkę. Wystarczy do tego letnia woda i okrężne ruchy, aby dodatkowo ukrwić skórę twarzy i wynieść z procesu jak najwięcej.

Potrzebne składniki

Aby zrobić naszą własną maseczkę z miodu i cytryny, trzeba niezwykle niewiele. Potrzebnymi składnikami są:

  • miód (najlepiej naturalny, lejący) – około 2 łyżki
  • sok z cytryny
  • 2 łyżki dowolnej, słodkiej śmietany lub mleka
  • opcjonalnie – odrobina oliwy z oliwek, rozgniecione cząstki awokado

kosmetyki miodowe

Efekty stosowania

Jeśli stosujemy maseczkę z dodatkiem miodu na twarz regularnie, nasza cera może zmienić się nie do poznania. Nie będziemy mieć już dłużej do czynienia z szarą, wysuszoną skórą. Stanie się ona pełna witalności, odżywiona oraz odpowiednio nawilżona, z naturalnym blaskiem. W parze idzie również gładkość oraz ustąpienie wszelkich niedoskonałości, bądź ich zminimalizowanie. Kilka razy w tygodniu zupełnie wystarczy, aby zobaczyć długotrwałe efekty. Pierwszy z efektów ujrzymy już po zmyciu pierwszej maseczki, jakim jest nawilżenie.

Maseczka miodowa a uczulenie

W przypadku, gdy podejrzewamy u siebie uczulenie na miód lub na jakikolwiek inny składnik maseczki, warto dzień przez nałożeniem jej przeprowadzić próbę uczuleniową, np. na skórze przedramienia. Jeśli po nałożeniu warstwy maski nie mamy do czynienia z zaczerwienieniem skóry, swędzeniem, wysypką bądź innymi objawami uczulenia, nic nie stoi na przeszkodzie nałożenia maseczki na twarz.

Maseczka z miodu na twarz jest banalnym rozwiązaniem, jeśli szybko chcemy odżywić naszą cerę. Z pewnością stanowi idealny domowy kosmetyk, zapewniający efekt porównywalny do maseczek dostępnych w drogeriach, a nawet samych zabiegów estetycznych.