paznokcie tytanowe

Manicure tytanowy – paznokcie tytanowe krok po kroku

Manicure tytanowy inaczej akryl sypany to stosunkowo nowa i coraz bardziej popularna metoda stylizacji paznokci. Dip powder nails stanowią także dobrą opcję zastępczą dla osób, które są uczulone na hybrydę. Metoda ta dużo bardziej utwardza płytkę paznokcia, dzięki czemu kolor utrzymuje się zdecydowanie dłużej i co ważne do wykonania tego manicure nie potrzeba lampy UV. Jak krok po kroku wykonać manicure tytanowy? Jakie są zalety paznokci tytanowych?

Co to jest manicure tytanowy?

Manicure tytanowy to inaczej system DIP lub akryl sypany. Nazwa paznokcie tytanowe to polska nazwa sypanych produktów przeznaczonych do wykonania manicure, ponieważ niektóre z tych produktów zawierają dwutlenek tytanu. Za granicą metoda ta nazywana jest metodą DIP, która znaczy zanurzenie w pudrze. DIP powder system jest nową metodą stylizacji paznokci w Polsce, natomiast na świecie od wielu lat ma swoje grono zwolenników.

manicure tytan

Zalety paznokci tytanowych

Paznokcie tytanowe są bardzo trwałe. Co ważne, manicure tytanowy nie obciąża płytki paznokcia jak metoda hybrydowa, głównie przez brak stosowania utwardzania pod lampą, czyli polimeryzacji lakieru. Dlatego też główną zaletą manicure tytanowego jest brak stosowania lampy. Pudry do wykonania manicure tytanowego utwardzają się pod wpływem powietrza, a nie jak hybryda pod wpływem światła.

Kolejną zaletą stosowania pudrów do metody tytanowej jest zawartość w nich wapnia oraz witamin, które wzmacniają płytkę paznokcia. Manicure tytanowy możemy same wykonać w domu, wystarczy tylko kilka produktów.

Wykonanie manicure tytanowego samodzielnie w domu

W salonie kosmetycznym wykonanie manicure tytanowego kosztuje około 120 złotych. Więcej niż jeden kolor na paznokciach to koszt około 160 złotych. Natomiast usunięcie manicure tytanowego w salonie to wydatek około 20 złotych. Dlatego też warto zainwestować w zestaw startowy i taki manicure wykonać w samodzielnie w domu. Jeżeli chcecie wykonać go w domu, to zestaw startowy do manicure tytanowego można kupić w Internecie za około 240 złotych.

W salonie kosmetycznym wykonanie manicure tytanowego kosztuje około 120 złotych. Więcej niż jeden kolor na paznokciach to koszt około 160 złotych.

Potrzebny asortyment

Płyny przede wszystkim:

  • odtłuszczacz,
  • baza
  • aktywator – wysuszacz,
  • top – nabłyszczacz,
  • kolorowe pudry.

Manicure tytanowy krok po kroku

  1. Po nadaniu odpowiedniego kształtu paznokcia oraz po odsunięciu skórek, odtłuszczamy dokładnie paznokcie.
  2. Następnie nakładamy na całą płytkę paznokcia dość cienką warstwę żelu bazowego, potem wkładamy paznokieć do kolorowego pudru. Należy jednak pamiętać, że puder przykleja się w miejsca, które zostały pokryte bazą żelową, dlatego też, ta część powinna być wykonana z dużą starannością.
  3. Po wyschnięciu pierwszej warstwy pudru, całą czynność jeszcze powtarzamy. Nadmiar pudru należy zrzucić palcem lub pędzelkiem do pudru i pyłków.
  4. W kolejnym kroku nakładamy aktywator, który powoduje przyspieszenie wysuszenia kolorowego pudru.
  5. Następnie nakładamy warstwę utwardzacza – TOP przeznaczonego do manicure tytanowego, dzięki temu nasz manicure będzie bardzo trwały.

manicure tytanowy

Po wykonaniu tych kilku kroków, paznokcie tytanowe są gotowe i możemy się nimi cieszyć nawet do około 4 tygodni.

Warto wiedzieć, że manicure tytanowy zdejmuje się bardzo podobnie jak paznokcie hybrydowe, za pomocą acetonu lub removera, czyli rozcieńczonego acetonu. Namoczone w acetonie waciki przykładamy do paznokci, następnie owijamy paznokcie aluminiową folią i trzymamy tak owinięte place około 15 minut.

Manicure tytanowy – czas wykonania

Czas wykonania manicure tytanowego zależy od naszej wprawy, początkowo wykonanie może zająć około 45 minut, jednak po zdobyciu doświadczenia, czas potrzebny na wykonanie manicure tytanowego to około 20-30 minut.