makeup wieczorowy

Makijaż wieczorowy krok po kroku

Makijaż jest dopełnieniem kobiecości w codziennym życiu. To także element naszego „dobrego wyglądu”. Makijaże charakteryzują się podziałem ze względu na porę dnia, a także uroczystości. W Warszawie makijaże dzielą się na wieczorowe, dzienne, okazjonalne, koktajlowe oraz smoky. Do makijażu budzącego najwięcej wątpliwości należy makijaż wieczorowy. Jak więc do niego się przygotować i sprawić żeby wyglądał świetnie cały wieczór i noc?

Makijaż wieczorowy – podstawowe informacje

Makijaż wieczorowy poza samą swoją funkcją ma także podkreślić kreację, uwydatnić urodę, zakamuflować niedoskonałości, a jednocześnie wyglądać dobrze przez całą imprezę. Warto wcześniej poszukać inspiracji w Internecie, żeby wiedzieć, czym chcemy się docelowo kierować. Bez względu, czy wykonamy makijaż w Warszawskim studio urody, czy w domu musimy pamiętać o złotych zasadach.

  1. Grunt to podstawa. To bardzo popularne powiedzenie idealnie sprawdza się właśnie w kwestii makijażu. Bez odpowiednio przygotowanej skóry nie możemy spodziewać się spektakularnego efektu. Najlepiej na dzień przez uroczystością wykonać peeling drobnoziarnisty lub enzymatyczny, który usunie z naszej skóry martwy, zrogowaciały naskórek. Tak przygotowana twarz lepiej wchłania kosmetyki nawilżające, używane tuż przed wykonaniem make-upu. Pamiętajmy tylko, aby nie nakładać na twarz ”bezpośrednio przed” kremów o konsystencji tłustej, ponieważ makijaż najzwyczajniej po nich spłynie. Najlepiej sprawdzą się kremy lekkie lub o konsystencji musu, zawierające w sobie kwas hialuronowy, który świetnie wiążę cząsteczki wody znajdujące się w naszej skórze. Pamiętajmy jednak o tym, że twarz to nie tylko policzki, czoło oraz nos ale także usta. Aby szminka wyglądała perfekcyjnie całą noc, warto wykonać peeling ust, który może być produktem kupionym w drogerii albo domowym połączeniem miodu i cukru. Na tak przygotowanych ustach szminka będzie wyglądać perfekcyjnie.
  2. Baza. Tak jak w przypadku makijaży lekkich, dziennych możemy pokusić się o brak użycia tego właśnie produktu, tak w wypadku makijażu wieczorowego baza jest kluczowym elementem. To dzięki niej makijaż będzie się trzymał przez całą noc. Odpowiednia baza działa na zasadzie taśmy dwustronnej – spaja makijaż z naszą skórą, jednocześnie wyrównując jej strukturę.
  3. Co dalej? Sporo kontrowersji budzi sposób, który za chwilę zostanie opisany jednak gwarantuje on długo godzinną trwałość. Bezpośrednio po nałożeniu bazy zaleca się nałożenie, a właściwie wtłoczenie sypkiego pudru transparentnego. Tak zaaplikowany produkt daje efekt aksamitnej skóry. Dopiero po tym kroku przechodzimy do aplikacji podkładu oraz pudru. Kluczowy w tej kwestii jest po pierwsze odcień, a po drugie rodzaj kosmetyku. Jeżeli Twoja skóra ma niedoskonałości i nierówności, najlepiej sprawdzi się podkład wyrównujący. Z kolei jeżeli chcemy zakryć naczynka czy drobne zasinienia, warto wybrać podkład o dobrym kryciu i dobrej pigmentacji. Odcień, który wybierzesz najlepiej sprawdź w świetle dziennym i nigdy nie na ręce, ale na żuchwie – odczekaj też chwilę, aby podkład miał czas, by ewentualnie mógł się utlenić.
  4. Mniej znaczy więcej. Wiadomo, że makijaż wieczorowy jest makijażem, który kojarzy się z mocnym lookiem, jednak pamiętajmy o tym, iż jeśli stawiamy na mocne oko to zdecydujmy się na lżejszy makijaż ust i odwrotnie. To, jakie kolory wybierzemy, zależy tylko od naszego gustu. Już dawno skończył się etap, kiedy to uważano, że zielony nie pasuje do czerwonego, więc postawmy na to co lubimy najbardziej.
  5. Oczy. Jeżeli jest to bardzo ważna uroczystość, możemy zdecydować się na rzęsy na pasku, doklejane na jeden raz lub na kępki wklejone w kąciki. Odpowiednio zaaplikowane utrzymają się około 48 godzin.
  6. Konturowanie. Róż, rozświetlacz, bronzer – najlepsi przyjaciele w dziedzinie konturowania. W Internecie znajdziemy mnóstwo poradników, jak wykonać kontur twarzy. Jeżeli decydujemy się na makijaż domowy, warto wcześniej przećwiczyć ten etap.
  7. Pomadka, czyli wisienka na torcie. Usta przy makijażach wieczorowych mają bardzo trudne wyzwanie – toasty, pocałunki, jedzenie – dlatego, żeby wyglądały jak najlepiej, zanim nałożymy pomadkę czy błyszczyk, wypełnijmy usta konturówką, dzięki takiemu wykończeniu szminka nam się nie rozleje.
  8. Utrwalacz. Żeby makijaż przetrzymał do białego rana, warto pokusić się o użycie utrwalacza w sprayu. Można go kupić w większości drogerii. Jego działanie jest podobne do działania lakieru do włosów – jednak, podobnie jak z lakierem, nie używajmy go za dużo, aby nie stworzyć na swojej twarzy efektu „sklejonej skorupy” – wystarczy lekko musnąć twarz, aby wszystko wyglądało i trzymało się perfekcyjnie.

Makijaż wieczorowy – praktyczne wskazówki

  • Zabierz ze sobą na imprezę puder transparentny. Pomoże on wtedy, kiedy pod wpływem temperatury, tańca, tp.. skóra zacznie się lekko wybłyszczać.
  • Pamiętaj też, aby zabrać szminkę lub błyszczyk, który zdecydowałaś się nałożyć na tę okoliczność, w razie potrzeby zawsze możesz coś poprawić.
  • Jeżeli decydujesz się na tusz do rzęs, a wiesz, że górę mogą wziąć emocje, również zapakuj go do torebki.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz