Korek klik klak – Jak wybrać odpowiedni korek?

Każdy element łazienkowego wyposażenia jest niezwykle ważny. Wybierając baterię i umywalkę, należy dobrać także odpowiedni korek. Wydawać, by się mogło, że ten detal nie jest zbyt ważny, a jednak dobrze dobrany podnosi komfort użytkowania wnętrza, a także ma wpływ na estetykę łazienki. W dzisiejszym wpisie przybliżymy korki klik-klak, które obecnie cieszą się dużym zainteresowaniem i podpowiemy, jaki wybrać do umywalki z przelewem.

Sposób działania korka klik – klak

Jeszcze kilkanaście lat temu baterie umywalkowe sprzedawane były z cięgnem, za pomocą którego były połączone z korkiem. Obecnie z wielu względów producenci sprzedają baterie i korki oddzielnie. Jest to rozwiązanie przede wszystkim bardziej estetyczne, ale także i wpływające na funkcjonalność łazienki.

Sposob działania korków klik klak jest bardzo prosty. W celu zamknięcia odpływu wody wystarczy raz nacisnąć powierzchnię korka, by otworzyć odpływ, należy nacisnąć ponownie korek. Korek klik klak do umywalki z przelewem jest dobrym rozwiązaniem na lata, do tego dobrze dobrany, będzie miał także wpływ na charakter wnętrza.

Czy korek klik-klak jest odpowiedni do umywalki z przelewem?

Są dwa rodzaje umywalek, z przelewem oraz bez niego. Te z przelewem posiadają otwór, którego zadaniem jest zapobieganie przelania się wody i np. zalania pomieszczenia, te bez przelewu są bardziej estetyczne, mają gładką jednolitą powierzchnię. Źle dobrany korek do danej umywalki może nieść z sobą przykre konsekwencje i doprowadzić nawet do zalania łazienki. Z tego względu tak ważny jest optymalny wybór.

Korki klik klak do umywalki z przelewem także posiadają otwór, natomiast modele do umywalek bez przelewu są go pozbawione. Na rynku wybór korków klik klak jest bardzo duży. Różnią się nie tylko typem i zastosowaniem, ale także materiałem z jakiego zostały wykonane, kształtem, a nawet i kolorem. Z tych względu tak łatwo jest dopasować korek nie tylko do modelu umywalki, ale także i do stylistyki łazienki.

Czarny, złoty, kwadratowy – jaki korek klik klak wybrać?

Producenici korków klik klak prześcigają się we wprowadzaniu na rynek modeli, które ze względu na design będą pasowały do modnej armatury. Z tego względu korki klik klak czarne matowe, złote czy białe cieszą się obecnie największą popularnością.

Warto wspomnieć także o tym, że niektórzy producenci w swojej ofercie posiadają korki, które są uniwersalne. Tym samym pasują zarówno do umywalek z przelewem, jak i do tych bez niego. Uniwersalny korek klik klak wyposażony jest w otwór przelewowy oraz tuleję, którą można nakręcić na otwór, w celu zasłonięcia go. Cena korków klik klak uzależniona jest przede wszystkim od materiału z jakiego zostały wykonane, a także i od producenta. Tak jak w przypadku wielu elementów łazienkowego wyposażenia, warto jest wybrać korek, który pochodzi od znanego i sprawdzonego producenta.