włosy na głowie

Ile rosną włosy? Jak szybko urosną włosy na głowie?

Szybkość rośnięcia włosów na głowie zależy od kilku czynników. Co ważne, proces ten możemy zarówno przyspieszyć, jeśli nam na tym zależy, jak i spowolnić, co często nieświadomie robimy. W tym artykule dowiesz się, ile rosną włosy na głowie i jak dużo urosną w ciągu miesiąca czy roku.

Długie włosy – dlaczego tak je lubimy?

Długie włosy są pożądane przez wiele kobiet. Dodają one kobiecości oraz klasy. Długie włosy pozwalają ponadto na tworzenie bardzo wiele pięknych fryzur, a ponadto bardzo często sprawiają, że wyglądamy młodziej. Zazwyczaj to właśnie młode kobiety noszą długie włosy. Z koeli im starsza jest kobieta tym krótsze włosy posiada. Oczywiście jest wiele wyjątków zależy to bowiem od indywidualnych upodobań co do naszego wyglądu. Wiele osób dobrze się czuje w dłuższych włosach. W ten sposób można bowiem podkreślić swoją kobiecość oraz poczuć się młodziej. Jak sprawić, by włosy urosły nam długie i piękne?

Jak szybko rosną włosy?

Często zastanawiamy się jak długo rosną włosy. Pytanie to zadają sobie zwłaszcza kobiety, które pragną posiadać długie i piękne włosy w jak najkrótszym czasie. Jednak to jak szybko rosną włosy zależy od wielu indywidualnych czynników. Przede wszystkim bardzo ważne są tu uwarunkowania genetyczne, styl życia, sposób odżywiania się, obciążenie różnego rodzaju chorobami. Włosy mogą rosnąć stosunkowo szybko, jeśli jesteśmy zdrowi, nie ciążą na nas choroby opóźniające wzrost włosów, a jednocześnie dbamy o swoje codzienne nawyki żywieniowe. Im bogatsza jest nasza dieta, tym więcej cennych składników odżywczych, minerałów i witamin dostarczamy do naszych włosów, które dzięki temu mogą rosnąć znacznie szybciej.

Od czego zależy porost włosów?

  1. Uwarunkowania genetyczne
  2. Styl życia
  3. Odżywianie się
  4. Choroby

Włosy mogą rosnąć stosunkowo szybko, jeśli jesteśmy zdrowi, nie ciążą na nas choroby opóźniające wzrost włosów, a jednocześnie dbamy o swoje codzienne nawyki żywieniowe.

Ile włosy urosną w miesiąc, a ile w rok?

Wiele osób zastanawia się ile rosną włosy w ciągu miesiąca, a ile w ciągu roku lub innego okresu. W ciągu jednego miesiąca włosy mogą urosnąć od centymetra do nawet dwóch. Najczęściej jest to jednak niewiele ponad jeden centymetr. Zatem w ciągu roku powinniśmy mieć przyrost włosów o co najmniej 12 centymetrów, a niektórzy nawet o około dwadzieścia centymetrów. To ile rosną włosy na miesiąc zależy od możliwości naszego organizmu, a także od tego jak dbamy o włosy.

Włosy rosną około 1cm miesięcznie!

Dlaczego włosy odrastają?

Odrastanie włosów jest normalnym procesem, jaki zachodzi w naszym organizmie. W ten sposób organizm może się chronić przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Pamiętajmy, że włosy traktujemy jako element ozdobny, natomiast ich funkcja była zupełnie inna.

włosy

Co spowalnia odrastanie włosów?

Niekiedy przez nasze niekorzystne zachowania i prowadzony przez nas styl życia, szkodzimy swoim włosom i sprawiamy, że wolniej odrastają. Odrastanie włosów może być znacznie spowolnione przez zażywanie alkoholu, palenie papierosów. Jednak najbardziej negatywny wpływ na wzrost włosów ma nieprawidłowa dieta. Jeśli odżywiamy się nieprawidłowo, wówczas nie dostarczamy do naszego organizmu niezbędnych substancji odżywczych.

Zobacz też: Manicure tytanowy krok po kroku

Jak przyspieszyć rośnięcie włosów na głowie?

Wzrost włosów można przyspieszyć. Konieczne jest jednak holistyczne podejście. Przede wszystkim  należy skoncentrować się na wysokiej jakości diecie, dzięki której nasz organizm zyska wysokiej jakości dobrze przyswajalne związki odżywcze. Dodatkowo należy zrezygnować ze spożywania zbyt dużych ilości alkoholu jak i papierosów. Co więcej ważna jest także sama pielęgnacja włosów. Bardzo pozytywny wpływ na wzrost włosów mają regularne masaże skóry głowy, a także peeling skóry głowy. Wysokiej jakości kosmetyki do włosów i olejki także działają pozytywnie na włosy.