modelka-na-wybiegu

Ikony kina – ikony mody. Gwiazdy kina, którymi warto się inspirować

Gwiazdy kina światowego formatu często stają się ikonami mody. Nie każda z nich jednak na takie miano zasługuje. Najwięcej ikon mody debiutowało na ekranie jeszcze w XX wieku, co jednak nie jest przeszkodą, by ich styl był inspiracją dla współczesnych pokoleń. O kim mowa? Jakie gwiazdy kina znane są nie tylko ze swojego talentu, ale i wyczucia stylu?

Audrey Hepburn

Audrey Hepburn to niekwestionowana ikona kina i mody. Choć szczyt jej popularności przypadł na lata 50. i 60. XX wieku, trudno dziś znaleźć kogoś, kto nie kojarzyłby tej aktorki. Audrey była ucieleśnieniem elegancji. To dzięki niej popularność zyskała klasyczna „mała czarna”, którą gwiazda miała w jednym z najbardziej znanych jej filmów – „Śniadanie u Tiffany’ego”. Hepburn była muzą jednego z projektantów. Givenchy specjalnie dla niej zaprojektował suknię. To, co wyróżnia styl tej ikony mody, to minimalizm, a także zamiłowanie do jedynie dwóch kolorów – bieli i czerni. Charakterystyczna dla Hepburn jest również dobrze dobrana, klasyczna biżuteria. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o stylu Audrey i szukasz na ten temat informacji, jak się ubierać podpowiedzą Ci ikony kina na blogu www.feef.pl.

Grace Kelly

Grace Kelly zachwycała nie tylko urodą i talentem, ale również stylem. Zanim została księżną Monako, była jedną z najbardziej rozpoznawalnych amerykańskich aktorek. Karl Lagerfeld uważał, że to najpiękniejsza blondynka XX wieku. Grace Kelly była ikoną mody nie tylko podczas aktorskiej kariery, jej kreacje jako księżnej Monako były szeroko komentowane. Chętnie sięgała po projekty znanych domów mody jak Chanel, Givenchy czy Dior. Najczęściej nosiła sukienki podkreślające jej wąską talię, przeważnie z gorsetem, chętnie odkrywała ramiona. Do tego dobierała klasyczną biżuterię, np. perły oraz charakterystyczne długie białe rękawiczki. Księżna często nosiła także rozkloszowane spódnice. Grace Kelly, podobnie jak Hepburn, stawiała na stonowane kolory, wśród nich była biel, czerń, srebro oraz złoto.

Brigitte Bardot

Brigitte Bardot stała się symbolem rewolucji seksualnej lat 50. XX wieku. Pokazała innym kobietom, że mogą być wolne, seksowne i mają prawo, by ubierać się tak, jak chcą. To za sprawą tej popularnej aktorki panie mogą nosić baletki (balerinki). Brigitte chciała mieć buty, w których będzie mogła swobodnie tańczyć, ale też używać ich na co dzień. I tak właśnie popularny francuski zakład szewski stworzył buty, które dziś noszą kobiety na całym świecie. Bardot nie miała problemów z tym, żeby pokazywać swoje ciało. Chętnie pokazywała się w stanikach unoszących piersi, zwanych zresztą nie bez powodu „bardotkami”. To także za jej sprawą kobiety chętniej zakładały krótkie sukienki. Brigitte Bardot kojarzona jest z sukienkami, które ledwie zakrywały pośladki. Jej seksapil, uroda, ale i naturalność przyczyniły się do tego, że do dziś ta francuska aktorka nazywana jest ikoną mody.

Dodaj komentarz