depilacja laserem

Fakty i mity związane z depilacją laserową

Depilacja laserowa jest jednym z najtrwalszych, najnowocześniejszych i najskuteczniejszych zabiegów. Dzięki niej pozbędziesz się niechcianego owłosienia na długi czas, a zarazem obejdzie się bezboleśnie. Z tego względu coraz więcej kobiet i mężczyzn decyduje się właśnie na ten zabieg. Bardzo często, pojawiają się wątpliwości, które dotyczą między innymi tego, czy zabieg jest bezpieczny, bądź przeciwwskazania, które musimy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji. Poniżej znajdą Państwo odpowiedzi na najczęściej występujące tezy. W artykule odpowiemy również, które z nich są mitem, a które prawdziwe.

1. Czy zabieg jest bolesny? – FAKT/MIT

Na początku warto wspomnieć, że odczuwanie bólu jest zjawiskiem subiektywnym. Większość osób korzystająca z depilacji laserowej, nie odczuwa bólu. Można odczuć tylko delikatny dyskomfort. Jednak osoby, które są bardziej wrażliwe, mogą poprosić o użycie maści znieczulającej podczas zabiegu.

2. Trwały efekt – FAKT

Aby został uzyskany trwały efekt, warunkiem koniecznym jest prawidłowe przeprowadzenie zabiegu. Co pozwala na usunięcie nawet do 90% niechcianych włosków. Gdy nastąpi taka potrzeba, można zgłosić się na zabieg utrwalający, który wykonuje się po dwóch latach.

3. Czy wrastające włoski, są przeszkodą dla skutecznej depilacji? – MIT

Dzięki laserowi, usuwamy niechciane włoski, które są wypalane od samej cebulki. Dlatego zabieg jest polecany dla osób borykającym się z tym problem. Nie tylko je usunie, ale też zapobiegnie powstawaniu przebarwień i blizn.

4. Czy posiadając pieprzyk lepiej nie decydować się na zabieg? – FAKT

Mając znamię tego typu, nie powinno decydować się na depilację laserową. Promień, który jest wykorzystywany podczas zabiegu, może spowodować poważne powikłania. Z tego względu zalecamy najpierw konsultacje z dermatologiem i usunięcie pieprzyka. Wtedy bez jakichkolwiek problemów można wyeliminować również niechciane włoski.

5. Brak przeciwwskazań do wykonania depilacji laserowej – MIT

Istnieje bardzo dużo przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Zazwyczaj są to choroby skóry, padaczka, ciąża i inne. Przed wykonaniem depilacji przeprowadzamy szczegółowy wywiad, na podstawie którego decydujemy o możliwości przeprowadzania zabiegu.

6. Przed i po zabiegu należy unikać opalania się i używania samoopalaczy – FAKT

Jeżeli chodzi o samoopalacz, nie powinno się go używać 2 tygodnie przed zabiegiem, a po zabiegu nawet do 4 tygodni. Natomiast z samego opalania (zarówno promieniami słonecznymi, jak i w solarium) trzeba zrezygnować 4 tygodnie przed depilacją, a także 4 tygodnie po wykonanym zabiegu.

7. Wystarczy jednorazowy zabieg, aby uzyskać najlepszy efekt – MIT

Aby uzyskać jak najlepsze efekty, depilacja laserowa powinna składać się z serii zabiegów, które wykonywane są co kilka tygodni. Liczba wizyt zależy od koloru włosków, karnacji skóry oraz wielu innych czynników. Zazwyczaj kończy się na 3 do 5 powtórzeń.

Materiał partnera

Dodaj komentarz