włosy

Domowe sposoby na tłuste włosy

Przetłuszczające się włosy są zmorą wielu kobiet. Nawet starannie ułożone kosmyki nie prezentują się dobrze, jeśli są przetłuszczone. Takie włosy potrafią skutecznie zepsuć cały wizerunek i wywołać niekorzystne wrażenie Jeśli zmagasz się z problemem przetłuszczania się włosów, sprawdź, jak sobie z nim radzić! W tym artykule przedstawiamy domowe sposoby na tłuste włosy.

Jak sobie radzić z przetłuszczającymi się włosami?

Wiele kobiet codziennie zadaje sobie pytanie, co na przetłuszczające się włosy? Mimo codziennego mycia problem ten nie ustępuje i jest bardzo kłopotliwy? Bardzo ważne jest poznanie przyczyn takiego stanu rzeczy, jak np. wzmożona aktywność gruczołów łojowych.  W poradzeniu sobie z tym problemem mogą pomóc specjalistyczne kosmetyki, a także zabiegi wykonywane w salonach fryzjerskich. Popularne i skuteczne są również domowe sposoby na tłuste włosy, które mogą ograniczyć ilość sebum na skórze głowy.

W warunkach domowych można przygotować skuteczne kosmetyki, które pomogą zwalczyć problem tłustych włosów. Wśród polecanych metod znajdują się przede wszystkim:

  • płukanki ziołowe – to sprawdzony przez lata sposób na przetłuszczające się włosy. Przygotowuje się je z wybranych ziół, np. rumianku, pokrzywy, skrzypu polnego i wrzątku,
  • płukanka z piwa – po umyciu włosów płucze się je piwem, a potem wodą,
  • maseczka z drożdży – masę z drożdży i ciepłego mleka nakłada się na skórę głowy i spłukuje po ok. 30 minutach,
  • wcierka z cytryny – powstaje z soku z dwóch cytryn. Wciera się go we włosy oraz skórę głowy, na ok. 20 minut. Następnie włosy spłukuje się letnią wodą,
  • ocet jabłkowy – 1/4 szklanki octu wraz z 450 mililitrów wody aplikuje się na skórę głowy po jej umyciu. Miksturę należy dokładnie spłukać letnią wodą.

Jak jeszcze można sobie pomóc w przypadku nadmiernie przetłuszczających się włosów?

Warto również zwrócić uwagę na pozostałe sposoby na tłuste włosy. W walce z nadmiernym sebum  szczególnie poleca aloes. Wystarczy dodać go do ulubionego szamponu, wraz z odrobiną cytryny. Dobrym pomysłem jest również zastosowanie białka jaja kurzego, ubitego na sztywną pianę. Nakłada się ją na około 20 minut i po tym czasie spłukuje letnią wodą. Bardzo dobrze sprawdza się również wtarta w skórę głowy mąka kukurydziana.

Domowe sposoby nie przynoszą oczekiwanych rezultatów? Poszukujesz rozwiązania, które da Ci gwarancję stuprocentowej skuteczności? Profesjonalny fryzjer ze Śląska to odpowiedź na Twoje problemy związane z włosami! Bazując na swojej wiedzy oraz doświadczeniu, specjaliści salonu JLD doradzą, jak odpowiednio pielęgnować przetłuszczające się włosy oraz jakich produktów używać, aby zredukować ten problem. Odwiedź sprawdzony salon fryzjerski na Śląsku – Jean Louis David – i oddaj się w ręce uznanych specjalistów!