salon fryzjerski

Zabezpieczenie lokalu kosmetycznego przed włamaniem

Prowadząc własny biznes, szczególnie otwarty na klienta musimy liczyć się z możliwością kradzieży czy włamania. Im lepiej wyposażone wnętrze tym chętniej włamywacze skuszą się na kradzież. W ostatnich latach wzrost salonów kosmetycznych jest zauważalny na każdym rogu. Rozszerzające się technologie pomagające w utrzymaniu piękna sprawiają, że coraz więcej pań decyduje się na otwarcie salonów kosmetycznych. Jak zatem zabezpieczyć się przed ewentualnymi nieproszonymi gośćmi?

Zadbaj o bezpieczeństwo swojej pracy

Najważniejszą sprawą jest odpowiednie zabezpieczenie miejsca pracy. Zaczynając od zakupu drzwi antywłamaniowych oraz okien. Takie wyposażenia nie są w dzisiejszych czasach trudne do zdobycia, a wielość wykończenia pozwoli dobrać idealnie wyglądającą opcje dla naszego gustu. Drzwi antywłamaniowe to kwestia najważniejsza. Warto zatem zwrócić uwagę na dodatkowe ich zalety jak np. certyfikaty, odporność przed ogniem czy ilość zamków. Jeżeli z jakiś względów nie chcemy decydować się na wymianę okien w lokalu, istnieją możliwości zamontowania rolet antywłamaniowych. Można pomyśleć też o kratach, ale te nie zawsze wyglądają estetycznie i nie zapraszają nowych klientów do środka salonu. A w końcu na tym nam zależy! Wielkie okna z dodatkową ochroną to ładny i bezpieczny pomysł. Warto jednak i tutaj pomyśleć o zapobieganiu! Jeżeli już decydujemy się na przeszklone drzwi czy wielkie okna, pomyślmy o grubych zasłonach i firanach, albo naklejkach na szyby np z logo salonu. Utrudniając wgląd od zewnątrz nie pozwalamy potencjalnemu złodziejowi na dokładne przeprowadzenie wywiadu wyposażenia z zewnątrz.

Przeczytaj więcej o tym, jak prawidłowo zamontować drzwi zewnętrzne, gdyż jest to kwestia, która może mieć kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa Twojego lokalu.

Kolejną ważną sprawą jest monitoring oraz czujniki wejścia i wyjścia. Bardzo często w salonie nie ma recepcjonistek, które mają stały wgląd na wejście. Częściej każda z pań zajęta jest pracą. Dlatego dodatkowy sygnał, czy rejestrowanie wchodzących osób pozwoli na dodatkową ochronę i będzie też zmniejszało ryzyko, że ktoś pod pozorem zapytania się o cenę czy termin przyjdzie oszacować możliwości kradzieży. Oczywiście jeżeli stać nas na profesjonalny sprzęt przeciwwłamaniowy to jak najbardziej należy go zainstalować. Można też wynająć firmę ochroniarską, która w razie włamania w ciągu kilkunastu minut jest na miejscu zdarzenia. Czujki otwierania czy uchylania okien oraz drzwi to tańszy sposób, ale również pomaga w zachowaniu bezpieczeństwa.

Przy wszystkich zabezpieczeniach warto pomyśleć również o odpowiednim pakiecie ubezpieczeniowym. Gdyby jednak okazało się, że dojdzie do próby włamania to szkody mogą się zdarzyć. Chociażby pęknięcie szyby, czy pokrzywiony zamek. W takich sytuacjach okazuje się że zabezpieczenia spełniły swoją funkcję,czyli uchroniliśmy nasz dobytek od kradzieży, jednak warto wtedy mieć ubezpieczenie, które szybko i sprawnie pozwoli naprawić szkody, które może nie są groźne, ale na pewno nie są estetyczne i nie zapraszają klientów w odpowiedni sposób do skorzystania z usług salonów dbających o wygląd!