laserypikosekundoweklinikamirackiwarszawa

Szybkie i skuteczne odmładzanie twarzy – poznaj możliwości laserów pikosekundowych

Przeciwdziałanie skutkom starzenia jest priorytetem w codziennej pielęgnacji skóry większości kobiet, które troszczą się o swój wygląd. Niestety, wraz z upływem czasu, kremy przeciwzmarszczkowe i inne kosmetyki z półki anti-aging coraz trudniej sobie radzą z niwelowaniem oznak starzenia. Wtedy pomocne okazują się nowoczesne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, dla których priorytetem jest bezpieczne, bezbolesne i efektywne odmładzanie skóry twarzy.

Właśnie takimi cechami charakteryzują się lasery pikosekundowe, używane przez ekspertów z Kliniki Miracki w Warszawie. Urządzenia tego typu uznawane są za krok milowy we współczesnej kosmetologii i medycynie estetycznej.

Laser pikosekundowy – na czym polega jego sekret?

Lasery pikosekundowe to urządzenia, które określa się mianem laserów nowej ery. Swoją nazwę zawdzięczają, zastosowanej po raz pierwszy w medycynie estetycznej technologii najkrótszej wiązki laserowej liczonej w pikosekundach (równych jednej bilionowej sekundy). Ultrakrótka wiązka światła wytwarzana przez laser pikosekundowy, pozwala na przeprowadzenie bardzo szybkiego i jednocześnie skutecznego zabiegu. Dzięki temu skrócony zostaje również do absolutnego minimum czas rekonwalescencji po zabiegu.

Dwa rewelacyjne lasery

Obecnie prawdziwymi gwiazdami wśród laserów pikosekundowych są dwa lasery: PicoSure i Discovery Pico – oba dostępne są w Klinice Miracki w Warszawie, dzięki czemu pacjenci tej kliniki mogą korzystać z pełnego spektrum technologii pikosekundowej. Innowacją technologiczną obu laserów jest osiąganie maksymalnej mocy szczytowej ultrakrótkich impulsów, co nie jest możliwe w przypadku starszych urządzeń tego typu. Oczekiwane rezultaty terapeutyczne można uzyskać zaledwie po kilku zabiegach. Zaletą terapii pikosekundowej jest też to, że lasery działają tak sprawnie i precyzyjnie, że nie pozostawiają po sobie żadnych blizn pozabiegowych.

Laserowe odmładzanie skóry – przebieg zabiegu

Pikosekundowa wiązka światła laserowego, wchodząc w kontakt z leczoną zmianą skórną (przebarwienie, blizna potrądzikowa, zmiana barwnikowa), zamienia się w energię kinetyczną. Powstające podczas tego procesu w skórze wysokie ciśnienie rozbija cząstkę barwnika na mikroskopijnej wielkości elementy, które organizm jest w stanie samodzielnie usunąć. Impulsy lasera wnikają też do głębokiej warstwy skóry i tam stymulują komórki odpowiedzialne za produkcję włókien kolagenowych. Skóra zagęszcza się i zyskuje na sprężystości, co wywołuje efekt liftingu.

Po zabiegu laserem pikosekundowym można od razu wrócić do normalnego trybu życia. Należy jednak przestrzegać typowych zasad po laseroterapii, czyli unikać ekspozycji skóry na promieniowanie słoneczne oraz wstrzymać się na pewien czas od silnych peelingów.

Szeroki wachlarz możliwości

Lasery pikosekundowe świetnie sobie radzą we wszechstronnym odmładzaniu skóry. Umożliwiają wyraźną poprawę jej kondycji na różnych poziomach, m.in.:

  • likwidują przebarwienia na twarzy, ramionach i dłoniach,
  • kompleksowo odmładzają,
  • likwidują blizny,
  • niwelują zmiany potrądzikowe,
  • wspomagają leczenie melasmy, ostudy i plam starczych.

Ale to nie koniec wielofunkcyjności laserów pikosekundowych. Oprócz odmładzania twarzy i usuwania przebarwień, służą one również do skutecznego usuwania niechcianych tatuaży lub makijażu permanentnego, a także redukują rozstępy.

Więcej na temat nowoczesnych zabiegów medycyny estetycznej dowiesz się ze strony: https://klinikamiracki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *