dwukolorowy garnitur

Kiedy można włożyć dwukolorowy garnitur?

Odwiedzając sklep z garniturami na wieszakach można zauważyć zestawy złożone z marynarki i spodni w innym kolorze. Takie kontrastujące ze sobą połączenia noszą nazwę zestawów koordynowanych. Zgodnie z zasadami mody męskiej są to garnitury dedykowane na mniej oficjalne okazje. Każdy praktyczny mężczyzna zada, więc sobie pytanie: czy warto je kupić i w jakiej sytuacji je zakładać?

W zestawach koordynowanych producent garniturów może zaproponować nie tylko kompozycję dwóch zupełnie innych kolorów, ale także połączenie marynarki i spodni wykonanych z innych tkanin i mających zgoła odmienne faktury. Takie komplety są jak najbardziej dopuszczalne, jednak z zastrzeżeniem, że są one mniej formalnym męskim strojem niż garnitury jednokolorowe.

Zestawy składające się ze spodni i marynarki w innych kolorach to przykład stylu smart casual, czyli zgrabne połączenie formalnego stroju z odrobiną nonszalancji. Z tej przyczyny szczególnie cenią je panowie, którzy nie przepadają za oficjalnymi strojami. Jest to także idealne rozwiązanie dla gentlemanów, którzy lubią być eleganccy w każdej sytuacji.

Garnitury dwukolorowe na co dzień

Garnitury dwukolorowe z powodzeniem mogą służyć jako codzienny uniform do pracy. O ile firmowy dress code jasno nie określa, że strój musi być w pełni formalny. Zestaw koordynowany można założyć zamiast typowego, szarego kompletu. Sprawdzi się też w tych firmach, gdzie na co dzień nie widuje się mężczyzn w garniturach. W taki sposób można ubrać się na obiad z klientem, czy w podróż służbową.

Dwukolorowe garnitury męskie sprawdzają się także podczas wyjścia do teatru czy filharmonii. W dzisiejszych czasach łatwiej spotkać w teatrze mężczyznę w jeansach niż gentlemana w smokingu. Zatem wyjście do teatru często rodzi pytanie: jak się ubrać? Czy garnitur nie jest przesadą? Rozwiązaniem jest właśnie dwukolorowy zestaw. Mężczyzna ubrany w ten sposób pozostanie elegancki, stosowanie do okazji, ale nie będzie w tym zbyt formalny. Oczywiście ta zasada nie dotyczy premier i uroczystych spektakli podczas, których wymagany jest formalny strój. Wówczas jednokolorowy garnitur to wręcz obowiązek.

Marynarka ze spodniami w innym kolorze balansujące na granicy eleganckiego, formalnego stroju, a codziennego ubioru będą także świetnym rozwiązaniem podczas rodzinnych uroczystości.

Każdy dobry sklep z garniturami powinien mieć w swojej ofercie także zestaw, na który składają się: granatowa marynarka, szare spodnie oraz biała koszula – to konkretne połączenie nosi nazwę zestawu klubowego. Uchodzi ono za strój bardziej elegancki niż zestawy koordynowane, ale jednocześnie mniej formalny niż jednokolorowe garnitury. Panowie, którzy wybitnie nie lubią oficjalnych kompletów mogą zaryzykować taki ubiór biorąc udział w ślubach i weselach. Choć należy zastrzec, że lepiej widziane są zestawienia w tym samym kolorze, mimo to zestawy klubowe stały się już dopuszczalnym wyjątkiem od reguły.

Obecnie niemal każdy producent garniturów ma w swojej ofercie dwukolorowe zestawy, trudno się temu dziwić skoro jest to ubiór odpowiedni na wiele okazji. Warto poszukać polskich producentów jak: Ewtex, Bytom i inne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *