Jak zrobić jesienny makijaż

Jak wykonać jesienny makijaż?

Atrybutem lata jest lekki i delikatny makijaż. Wraz z nadejściem jesieni, powinien zmienić się także make-up. Skraca się dzień, pogoda zaczyna płatać figle, a za oknem pojawia się nowa, wielobarwna szata pełna żółci, brązów i czerwieni. Warto zrobić coś, żeby wpasować się w klimat! Jak powinien wyglądać jesienny makijaż? Czym się kierować, dobierając go?

Jesienny makijaż – zmieniają się trendy, zasady pozostają te same

Make-up na jesień rządzi się tymi samymi zasadami, co wszystko w modzie. Co sezon trendy się zmieniają, ale istnieją pewne ogólne zasady, którymi powinno się kierować, dobierając jesienny makijaż. Przede wszystkim poza wyglądem, ma on także funkcję ochronną. Podkład ma zarówno wygładzić cerę, jak i chronić ją przed działaniem czynników atmosferycznych, takich jak opady czy wiatr. W tej roli dobrze sprawdzą się wszelkie brązy, warto też zadbać o stłumienie rumieńca na policzkach.

Jesienny makijaż z założenia jest odważniejszy niż letni, zwykle lekki i zwiewny. Istotną rolę odgrywają w nim mocno podkreślone oczy i usta, ważna jest intensywna barwa.

Istotną cechą jesiennego make-upu jest wyraźne podkreślenie rzęs. Wszystko zależy od preferencji – mogą być one długie, gęste, potargane, silnie wytuszowane. Ich objętość można zwiększyć też przy użyciu kępek sztucznych rzęs. Jesienny makijaż to także wyrazista, gruba czarna kreska na powiece. Ten trend pojawia się regularnie w tej wersji make-upu regularnie. Jeżeli ktoś nie preferuje czarnego, sprawdzi się również jakiś inny mocny odcień, na przykład granatowy.

Usta to jeden z głównych elementów jesiennego makijażu, który ma wpływ na całokształt. Najlepiej dobrany kolor szminki to taki, który będzie miał coś wspólnego z wielobarwną szatą za oknem. Warto zatem wybrać coś spośród odcieni wszelkich karminów, wiśni, burgundów, czy szkarłatów. To dla tych odważniejszych osób. Jeżeli ktoś nie ma ochoty na tak wyrazisty i odważny odcień, można postawić także na coś przygaszonego – na przykład stłumioną czerwień. Jednak przy takim rozwiązaniu warto bardziej wyeksponować i podkreślić brwi oraz rzęsy.

Trendy na 2018 rok – jaki jesienny makijaż dobrać w tym sezonie?

Jesienią 2018 roku jak boomerang wraca moda na grubą, czarną kreskę. Ponadto, jeżeli chodzi o kolory, to w tym sezonie rządzić będą fiolety, beże i stłumione róże. Popularne będzie także używanie złotych cieni i brokatów. Do malowania ust najlepsze będą głębokie odcienie czerwieni, fiolety oraz ciemne brązy.

Warto wiedzieć, jakie zasady rządzą jesiennym makijażem. Każda kobieta znajdzie make-up dopasowany do niej, dzięki czemu zapewni sobie ochronę swojej cery w chłodne dni, a także zdoła odnaleźć się w jesiennej gamie kolorów. To z kolei zapewni dobre samopoczucie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *